NEWS: W TAJEMNMICY CZESKIEJ NAUKI

Wycieczka do czeskiego Liberca, która odbyła się w piątek 24 października br.,  stała się dla uczniów klas I i II Liceum Salezjańskiego we Wrocławiu doskonałą okazją poznania kolejnych tajników chemii, fizyki oraz biologii. Doświadczenia zarówno chemiczne jak i fizyczne były  przeprowadzone z humorem. Każdy znalazł coś dla siebie. Mieli oni także okazję, by się zintegrować.

"
IQlandia" to miejsce, w którym spojrzeliśmy na chemię i fizykę trochę od innej strony. Mogliśmy sami wykonać wiele doświadczeń, obejrzeć eksponaty i dowiedzieć się jak działają urządzenia, których na co dzień używamy w domu. Obejrzeliśmy również ciekawą animację w planetarium. Nie zabrakło pokazów i doświadczeń, które wykonali dla nas pracownicy tego miejsca. Potrzebowali do tego pomocników i w tym celu brali chętnych uczniów. Zabawa była m.in. z ciekłym azotem, maszyną elektrostatyczną. Po tych zajęciach zostały uruchomione eksponaty, które włączane są tylko kilka razy w ciągu dnia. Między innymi była to cewka Tesli. Podziwiając różnego rodzaju błyskawice słuchaliśmy dźwięków jakie wydaje, m.in. muzyki do filmu pt.: "Piraci z Karaibów". Pozostałe eksponaty oglądaliśmy w małych grupach. Po zwiedzaniu "IQlandii" mięliśmy czas wolny w rynku. Spacerując mogliśmy zwiedzić okolicę.
Magda Trębicka, kl. II

2014-10-25 23:03:36