NEWS: WYŚPIEWAĆ DOBRO

W czwartek 27 listopada br. w Liceum Salezjańskim we Wrocławiu, zgodnie z tradycją szkoły, odbył się już kolejny Wieczór Poezji Śpiewanej. W tym roku miał on wyjątkowy charakter. Połączono go ze zbiórką datków na pomoc Liberyjczykom dotkniętym wirusem Ebola. Na scenie, której wystrój przynosił na myśl jesienne dni, uczniowie, profesorowie, absolwenci oraz sympatycy Salezu zaprezentowali blisko dwadzieścia utworów.

Ich tematyka dotyczyła tematyki życia i uczuć człowieka, a przede wszystkim różnie rozumianej miłości. Na rozpoczęcie widzowie usłyszeli piosenkę:„Wracam do domu”, z repertuaru Justyny Steczkowskiej, w wykonaniu księdza dyrektora Jerzego Babiaka. Następnie zaprezentowane zostały utwory polskich artystów, m.in.: zespołu Bajm, Jacka Kaczmarskiego, Moniki Brodki, czy Edyty Geppert oraz jeden anglojęzyczny z repertuaru Adele. Na zakończenie wszyscy uczestnicy wspólnie odśpiewali piosenkę Anny Jantar „Radość najpiękniejszych lat”. Poziom muzyczny wieczóru był, jak zawsze, bardzo wysoki. Nad oprawą muzyczną, pełniąc rolę dyrektora muzycznego wydarzenia, czuwała profesor Julia Janczura. W składzie akompaniującego bandu znalazły się klawisze, perkusja, akordeon, gitara basowa i gitary klasyczne. Tegoroczny wieczór mógł się poszczycić najliczniej zebraną publicznością, która zarówno słowami ale przede wszystkim licznymi oklaskami wyrażała swój zachwyt i oczarowanie artystami. Przez cały czas, tej blisko 2 godzinnej imprezy, na twarzach zarówno widzów, jak i wykonawców można było dostrzegać radość. Magda, uczennica klasy II, powiedziała: „Uważam, że był to bardzo udany wieczór, podczas którego olśniły nas osoby z dużym talentem”.Wydarzenie to było okazją do wartościowego spędzenia czasu, integracji, chwilowego oderwania się od codziennych obowiązków, a także okazją do pomocy potrzebującym. Kolejny Wieczór Poezji zaplanowano na wiosnę 2015 roku. (Viol)

2014-11-28 05:55:03