NEWS: WIGILIJNE SPOTKANIE SALEZU

W czwartek 18 grudnia br. w Liceum Salezjańskim we Wrocławiu odbyła się Szkolna Wigilia. Przybyli na nią uczniowie, rodzice, profesorowie oraz absolwenci szkoły. Wszyscy świętowali  zbliżające się święta Bożego Narodzenia. Spotkanie rozpoczęło się o godz. 18.00.

Na początku obejrzano jasełka przygotowane przez koło teatralne. Następnie gospodarz spotkania - ks. dyrektor Jerzy Babiak złożył życzenia. Mówił w nich przede wszystkich o pokoju, który powinien wraz z narodzonym Jezusem zagościć w sercach.  Życzenia składał także ks. Andrzeja Godyń – proboszcza parafii. Wyraził swoje uznanie dla obecności w parafii szkoły. Na koniec wspólnie ze szkolnym chórem odbyło się kolędowanie. Następnie odczytano fragment Ewangelii opisujący wydarzenie narodzin Jezusa i pomodlono się za samotnych, opuszczonych, dotkniętych chorobami i cierpieniem.  W końcu nadszedł moment składania życzeń i łamania się opłatkiem. Każdy z pewnością mógł usłyszeć coś miłego. Wspólne tulenie, śmianie się, wspominanie, stworzyły bardzo rodzinną atmosferę. W ostatniej części każdy mógł wziąć udział w przygotowanym poczęstunku, na którym nie zabrakło czerwonego barszczu, krokietów oraz ciasta. Podczas spotkania można było zakupić sianko, kartki świąteczne oraz bombki w stylu decoupage, które wykonała młodzież liceum. Zebrane pieniądze zostały przekazane na pomoc dotkniętych Ebolą  w Liberii. Wspólna wigilia była świetną okazją do spotkania się i spędzenia czasu w wyjątkowej atmosferze.  (asia)

2014-12-20 12:31:28