NEWS: SALEZ PRZENIESIONY W GÓRY

Kiedy zima zamieniała się w wiosnę i nic nie wskazywało na to, że warunki pogodowe pozwolą na białe szaleństwa wszyscy uczniowie i profesorowie Salezu, już po raz XI, wyjechali na Białą Szkołę i Obóz Naukowy. Celem ich był Dolnośląski Ośrodek Narciarski w Zieleńcu, gdzie w dniach od 12 do 16 stycznia br. zdobywali oraz utrwalali wiedzę, uczyli się i doskonalili jazdę na nartach i snowboardzie, a także umacniali więzi. Alternatywne środowisko edukacyjne przyczyniło się do radosnego, pełnego entuzjazmu i poświęcenia zaangażowania, a przede wszystkim do dalszego rozwoju.

Był to owocny czas, w którym mogłam jeszcze bardziej zintegrować się z moją klasą. Wyjazd ten zawsze będzie mi się kojarzył z piosenką „Mam tę moc”- mówi Ala - uczennica klasy I. Intensywny program dnia rozpoczynał się Mszą Świętą, która choć nieobowiązkowa, to licznie gromadziła uczestników. Następnie odbywał się 6 - godzinny blok zajęć lekcyjnych. Po obiedzie uczniowie klas 1 i 2 mieli możliwość rekreacji na wyjątkowo zadbanych i wyratrakowanych stokach oraz korzystania z innych aktywności np. spacerów, czy sauny. Maturzyści, czas ten wykorzystali na dodatkowe godziny nauki, jak i konsultacji indywidualnych. Po kolacji uczestnicy wyjazdu wspólnie spędzali miłe wieczory biorąc między innymi udział w turnieju piłki siatkowej czy na projekcji filmu pt. „Ale jazda”. Pobyt w Zieleńcu potwierdził, iż panujący tam alpejski mikroklimat jest prawdą. Szczególnym tego dowodem były doskonałe warunki śniegowe w otoczeniu panującej w Polsce i na Dolnym Śląsku wiosennej pogody. Klimat ten przyczyniał się także do wyostrzenia apetytów, które zaspokajała pyszna kuchnia, wysokich standardów pensjonatu „Absolwent”. Organizator wyjazdu i dyrektor szkoły ks. Jerzy Babiak podsumowując wyjazd mówił: „Po raz kolejny wyjazd Salezu na Białą Szkołę i Obóz Naukowy, będący wielkim przedsięwzięciem logistycznym, dzięki Bożej Opatrzności okazał się trafnym i bardzo pożytecznym wydarzeniem, którego owoce znalazły swoje mocne odbicie w intelektualnym, duchowym i fizycznym rozwoju uczniów”. (ruf)

2015-01-16 19:57:39