NEWS: MATURZYŚCI NA JASNEJ GÓRZE

W niedzielny poranek  22 marca maturzyści Liceum Salezjańskiego z Wrocławia wraz z wychowawcą i szkolnym katechetą wyruszyli na pielgrzymkę na Jasną Górę, by tam zawierzyć Matce Bożej zbliżające się egzaminy oraz prosić w osobistych intencjach.

Po blisko 3-godzinnej podróży, w trakcie której odmówiliśmy różaniec i zatrzymaliśmy się na krótka przerwę, dotarliśmy na Jasną Górę. Pod przewodnictwem ks. Krzysztofa wspólnie zwiedziliśmy mury obronne i stacje drogi krzyżowej. Przed Mszą Świętą mimo dużych kolejek przystąpiliśmy do sakramentu pokuty, a pozostały czas wykorzystaliśmy na zwiedzenie okolicy i zakup pamiątek. Msza, której oprawę przygotowali maturzyści, została zaplanowana na godzinę 12. Wielkim zaszczytem i wyróżnieniem stało się to, że mogliśmy w niej uczestniczyć bezpośrednio przed  Cudownym Obrazem. Podczas kazania ksiądz zwracał uwagę na miłość płynącą z krzyża Chrystusa. Mimo iż nie było zbyt wiele czasu na modlitwę, maturzystom udało się w ciszy i skupieniu porozmawiać z Bogiem. Niektórzy udzielili również wywiadu do radia Jasna Góra. Mszę przed obrazem Matki Boskiej Częstochowskiej Klaudia, która była w częstochowskim sanktuarium pierwszy raz, komentuje tak: „jadąc na Jasną Górę traktowałam ten wyjazd jako zwykłą wycieczkę, jednak będąc już na miejscu dostrzegłam jego wyjątkowość. Pielgrzymka w intencji matury była dla mnie wielkim przeżyciem, a Msza przed obrazem pełna wzruszeń.” „Rewelacja, cudownie, wspaniale” dodaje ks. Krzysztof. Przed powrotem do Wrocławia mieliśmy czas na zjedzenie obiadu i krótki spacer. Pielgrzymka na Jasną Górę była ostatnim wspólnym wyjazdem maturzystów, który umocnił  nas duchowo.
Basia Kozak, Ania Józefiak /kl.III

2015-03-22 18:36:25