NEWS: PUSTYNIA I ZAMKI SALEZU

W dniach 13-15 maja br.  klasa druga Liceum Salezjańskiego we Wrocławiu  wraz z klasą pierwszą wzięły udział  w szkolnej wycieczce do Jury Krakowsko-Częstochowskiej.  W planach znalazły się  nie tylko piesze wycieczki po Ojcowskim Parku Narodowym, spacer po Pustyni Błędowskiej, ale również zwiedzanie zamku w Pszczynie i Ogrodzieńcu.

Już pierwszego dnia na jej uczestników czekało wiele ciekawych atrakcji. Prosto z Wrocławia grupa pojechała do zamku w Pszczynie, gdzie wraz z przewodnikiem przeszła po komnatach tego miejsca. Następnym punktem wycieczki była Kalwaria Zebrzydowska. Przewodnik oprowadził po Bazylice,  ale zabrał również grupę do pokoju, w którym mieszkał papież Jan Paweł II podczas ostatniej pielgrzymki do Polski. Z tego miejsca pojechano prosto do ośrodka,  gdzie wspólnie spożyto kolację i pomodlono się. Następny dzień rozpoczęto od Mszy Świętej. Następnie, zaraz po śniadaniu, wyruszono do Narodowego Parku Ojcowskiego. Tam wraz z przewodnikiem odbyła się piesza wycieczka w czasie której zobaczono Jaskinię Łokietka. Wielkim zainteresowaniem cieszyły się  legendy, które krążą na temat tego miejsca. Po drodze do Jaskini Wierzchowskiej zatrzymano się koło maczugi Herkulesa.  Po całym dniu, po powrocie do ośrodka, rozegrano jeszcze między klasowy mecz piłkarski. Piątek zaczęto  także od  Mszy. Po śniadaniu i spakowaniu walizek  pojechano do Ogrodzieńca. Tam zobaczono ruiny zamku na wapiennej skale. Ostatnim punktem wycieczki był spacer po Pustyni Błędowskiej. Po niecałych trzech godzinach udało się przejść aż 10 km. Na końcu trasy młodzież Salezu wsiadła  do autokaru, który zabrał ich prosto do Wrocławia. Z pewnością - jak mówią uczestnicy -  te trzy dni minęły bardzo szybko i w niesamowitej atmosferze. (magtru)

2015-05-16 21:18:01