NEWS: DZIĘKCZYNIENIE NA ZAKOŃCZENIE

W piątek  26 czerwca br. społeczność Liceum Salezjańskie we Wrocławiu wyjątkowo uczciła Zakończeniu Roku Szkolnego 2014/2015. Uroczystość miała niezwykły charakter. Towarzyszyły jej szczególe wydarzenia, wśród nich Msza Prymicyjna absolwenta Salezu oraz podziękowanie za wieloletnią pracę odchodzącemu na emeryturę  prof. Lesławowi Otrębie. Z radością dziękowano Bogu za otrzymane łaski,  wyróżniono wybitnych i pracowitych, a także podziwiano z zachwytem występy teatralne.

Spotkanie rozpoczęto wspólną Eucharystią. Przewodniczył jej absolwent liceum ks. Tomasz Latawiec. Odprawiana Msza przyniosła wiele wzruszeń, szczególnie dla profesorów, którzy pamiętali celebransa jeszcze ze szkolnych ławek w latach 2006-2009. Uroczystości towarzyszył szkolny poczet sztandarowy. Główną intencją modlitwy była prośba o bezpieczne i szczęśliwe wakacje, a także podziękowanie za wszelkie otrzymane łaski. W homilii wygłoszonej przez dyrektora szkoły ks. Jerzego Babiaka padły słowa uznania i dumy dla ks. Tomasza za odwagę wkroczenia i trwania na drodze kapłaństwa. Druga część uroczystości odbyła się w sali teatralnej. Dyrektor wraz z wychowawcami klas wręczył tam  nagrody dla osób, które brały aktywny udział w życiu szkoły oraz otrzymały świadectwo z biało- czerwonym paskiem. Wśród nich znaleźli się:

Mateusz Misiewicz – 5.44 /kl. II

Magdalena Rawska - 5.44 /kl. II

Teresa Klimowicz – 4.88 /kl. I

Julia Sebesta – 4.82 /kl. I

Karolina Szczecka – 4.78 /kl. II

Mateusz Małowiecki – 4.44 /kl. I

Decyzją Rady Pedagogicznej Mateusz Misiewicz został zgłoszony do Stypendium Prezesa Rady Ministrów w roku szkolnym 2015/2016. Dużym wyróżnieniem było także przyznanie, za bardzo dobre wyniki oraz za zaangażowanie w naukę, uczennicy klasy pierwszej Teresie Klimowicz kursu języka francuskiego ufundowanego przez Alliance Francaise Wrocław. Jednakże kwintesencją uroczystości było przede wszystkim podziękowanie za pracę w Salezie odchodzącemu na emeryturę prof. Lesławowi Otrębie. „Młodzież przygotowała komiczne przedstawienie o wzrastaniu w matematycznym powołaniu profesora" - zauważyła absolwentka szkoły Karolina. "Wzruszającym momentem było również odczytanie przez profesor Elżbietę Warulik limeryków, napisanych specjalnie na tą okazję”- dodała. Nie zabrakło także występu młodych talentów aktorskich szkolnej grupy teatralnej, która wystawiła sztukę w oparciu o tekst S. Mrożka "Chcę być koniem".  Uczeń klasy I Tomek, podsumowując powiedział:„Miniony rok wspominam bardzo dobrze. Poznałem  nowych ludzi, od których wiele się nauczyłem. Prawdą jest to, że w szkole panuje rodzinna i przyjazna atmosfera.”. Jego starsza koleżanka Patrycja zaważyła:  "Podczas mojego drugiego roku nauki w Salezie miało miejsce wiele niezapomnianych wydarzeń. Przede wszystkim jednym z nich był udział w projekcie Comenius, dzięki któremu mogłam pojechać do Portugalii i zaprzyjaźnić się z młodzieżą z różnych krajów europejskich. Kolejnym wspomnieniem będzie bardzo napięty  grafik. Przypominać mi o tym będzie mój kalendarz, w którym mam zapisane wszelakie zadania, które zrobiłam w tym roku i wszystkie sprawdziany i kartkówki, które pisałam".  Po tak udanym, intensywnym i zakończonym wieloma sukcesami roku szkolnym młodzież i wszyscy pracownicy szkoły zasłużyli na wakacje aby po nich wrócić ze zdwojoną siłą, zapałem i energią do podjęcia kolejnych wyzwań. (asia)

2015-06-27 06:34:39