NEWS: NA JASNEJ GÓRZE DLA KS. BOSKO

W roku 2015 przypada 200. rocznica urodzin ks. Bosko. Z tej okazji 16 września  zorganizowana została Ogólnopolska Pielgrzymka Szkół Salezjańskich. W wydarzeniu wzięło udział wiele szkół, w tym również nasze Liceum Salezjańskie z Wrocławia. Uczniowie wraz z nauczycielami w środę rano wyruszyli na Jasną Górę.

Tego dnia cały Salez przed świtem był już na nogach. Dzień rozpoczął się od krótkiego apelu o 6:00, a o 6:30 młodzież salezjańska była już w drodze na Jasną Górę. Wszystkich przybyłych uczniów było około 7000, w tym grupy m.in. z: Inspektorii Krakowskiej SDB – 2827 osób (np. Kraków, Oświęcim), Inspektorii Warszawskiej SDB – 1620 osób (np. Łódź, Legionowo), Inspektorii Wrocławskiej SDB – 1062 osób. Krótko po przybyciu szkół na miejsce rozpoczęła się Msza św. pod przewodnictwem Delegata Generała Zgromadzenia Salezjańskiego  ks. dr Tadeusza Rozmusa. Zwrócił on szczególną uwagę na stałą obecność ks. Jana Bosko wśród nas. Mówił: ,,Tak liczna obecność uczniów szkół salezjańskich jest dowodem na to, że duch ks. Bosko oddycha w świecie pełną piersią”. Przedstawił ciekawostkę z dzieciństwa papieża Franciszka, zdradzając, że był on wychowankiem szkoły salezjańskiej w Buenos Aires. Na koniec zaapelował jeszcze do wszystkich, aby rodzina salezjańska, a także zgromadzeni uczniowie byli echem ks. Bosko w świecie. Cała liturgia odbywała się na świeżym powietrzu, pod murami jasnogórskiego klasztoru. Młodzież, siedząc na kocach, wsłuchiwała się w słowa Mszy św. Tak obchodzona uroczystość tym bardziej przybliżyła wszystkich do ks. Bosko. Po zakończeniu wszyscy mieli okazję bawić się wspólnie podczas nauki tańców integracyjnych. Po nich miał jeszcze miejsce koncert w wykonaniu Magdy Anioł oraz braci Golców.  Około godziny 14 uczniowie i nauczyciele naszej szkoły zebrali się i ruszyli w drogę powrotną. Pomimo zmęczenia dobry humor i uśmiechy na twarzach pozostały podczas powrotu. Tak bogata w wydarzenia pielgrzymka na pewno pozostanie we wspomnieniach młodych ludzi na długo, a obecność ks. Jana Bosko pozostanie w ich sercach na zawsze. (Juli)

2015-09-17 06:23:19