NEWS: ŚWIĘTY DZIEŃ PAPIESKI

W czasie porannego apelu, w piątek 9 października br. społeczność Liceum Salezjańskiego we Wrocławiu uczciła św. Jana Pawła II. Inicjatywa zorganizowana przez Samorządu Uczniowski  nawiązywała do XV Dnia Papieskiego. Tym razem spotkano się przy relikwiach i obrazie Jan Pawła II w kościele p.w. Chrystusa Króla. Refleksyjno-modlitewny nastrój sprzyjał duchowej jedności ze świętym papieże

Odczytywane przez uczniów tematyczne fragmenty przemówień Jana Pawła II, prezentacja multimedialna z jego „złotymi myślami”, a także przypomnienie wielkiego dorobku i pracy na nowo przywróciło w pamięci znaczenie i pięknego jego sylwetki. Wygłoszone na zakończenie przez prof. Kaczorowskiego „słówko” zachęciło, aby na nowo odczytywać, we współczesnych czasach,  postać Wielkiego Polaka. Dodatkowym momentem łączności ze świętym była szkolna Eucharystia. Przewodniczący jej ksiądz dyrektor w czasie homilii, przypomniał miedzy innymi pożegnanie Jana Pawła II w 1998 rok z Kubańczykami, kiedy to zwrócił on uwagę na  podobieństwo spadającej z Nieba łaski do  podającego w tym czasie deszczu. Do uczczenie papieża włączyła się także szkolna telewizja, emitująca w tym dniu obrazy i fragmenty filmów ukazujące pontyfikat świętego. (gio)

2015-10-09 09:55:54