NEWS: DOPALACZE STANOWCZO NA NIE

W piętek 13 listopada br. uczniowie Liceum Salezjańskiego we Wrocławia, jak sami mówią "mieli przyjemność" gościć przedstawiciela Wojewódzkiej  Komendy Policji we Wrocławiu asp. Pawła Zalewskiego. Wygłoszona na temat narkotyków i dopalaczy prelekcja utrzymywała w napięciu, wciągała do dyskusji, ciekawiła.

Pytania można było zadawać w każdym momencie, nie bojąc się, że nie dostanie się na nie precyzyjnej odpowiedzi. Na koniec odbyła się prelekcja filmu, który przedstawił  trudne życie osób, które popadły w nałóg i które nie mogły normalnie funkcjonować bez przyjęcia codziennej dawki dopalaczy czy narkotyków. Podczas trwania wykładu zrodziła się dyskusja wokół samej idei zakazu używania narkotyków, ponieważ jak argumentował  jeden z uczniów zakaz ten nie działa na ludzi dyscyplinująco."Skoro niektóre osoby i tak „biorą” narkotyki, mimo licznych restrykcji, to może jednak je zalegalizować?" - zwrócił uwagę.  Stanowisko policjanta było w tym przypadku jednoznaczne, kategorycznie wypowiadające: "Nie". Wytłumaczenie  było tym bardziej wiarygodne ponieważ  opierało się o  przykłady z jakimi zetknął się w czasie swojej pracy. Na zakończenie uczestnicy usłyszeli wezwanie: "Nie trzeba zażywać żadnych środków, aby czerpać radość z życia, a w szczególności środków, które tak naprawdę szkodzą naszemu zdrowiu psychicznemu i fizycznemu". (michkar)

PRZYTOMNI /spot antydopalaczowy naszej TVSLOWROC [zobacz]

2015-11-13 17:44:11