NEWS: ŚPIEWALI DO AWANGARDY

Do repertuaru wybrali, jak sami mówią, utwory mieszczące się: „Między biegunem tradycji, a biegunem awangardy”. Już poraz siódmy uczniowie, profesorowie i dyrekcja Liceum Salezjańskiego we Wrocławiu zorganizowali Wieczór Poezji Śpiewanej. O jego popularności mocno zaświadczyła wypełniona po brzegi szkolna sala teatralna. Wieczór 19 listopada br. przeniósł wszystkich nie tylko w przestrzeń wyjątkowej atmosfery, ale i kultury. Tym bardziej wartościowej, bo stworzonej przez młodych i ich pedagogów.

Osiemnastu solistów, przy towarzyszeniu zespołu składającego się z pianina, perkusji, gitary basowej, akordeonu oraz gitary akustycznej śpiewało między innymi teksty Edwarda Stachury, Wojciecha Belona, Katarzyny Groniec, czy Kayi. Przed każdym utworem konferansjer robił specjalne wprowadzanie przedstawiając podstawowe informacje o utworze, a także ukazując jego charakterystykę. Po ich wykonaniu, gromkie oklaski publiczności, wyrażały wielki stopień uznania i zadowolenia. Na początku jak i na końcu wszyscy artyści zaśpiewali wspólnie. W pierwszym utworze „Piosenka na wyjście”, w słowach: „Dla wszystkich starczy miejsca pod wielkim dachem nieba”, w duchu solidarności, nawiązali do dramatycznych wydarzeń ostatnich zamachów w Paryżu. O wysokim  poziomie artystycznym wskazywały słowa uczestników. Jeden z nich powiedział: „Koncert był  ładny, spokojny i bogaty”. Do wzmocnienia klimatu koncertu w znacznym stopniu przyczyniła się scenografia. W otoczeniu błękitu sączącego się z reflektorów, liści, jabłek oraz skrzących się czystością szkła płonących lampionów w jej centralnym punkcie były wyświetlane, odpowiadające treści piosenek, artystyczne zdjęcia. W czasie przerwy Samorząd Uczniowski prowadził specjalną kawiarenkę. W gronie publiczności znalazła się liczna grupa absolwentów, rodzice uczniów i absolwentów. Tegoroczny Wieczór został dedykowany dzieciom i młodzieży w Liberii.  Salezjański Wolontariat Misyjny Młodzi Światu odział we Wrocławiu na ich edukację zebrał kwotę 1080zł. Całe wydarzenie rejestrowała szkolna telewizja TVSLOWROC, która relację oraz cały koncert planuje wyemitować na swoim kanale YouTube w ostatnim tygodniu listopada. (gio)

2015-11-20 13:54:15