NEWS: BLIŻEJ NATURY

W sobotę 23 kwietnia br. grupa Szkolnego Koła Turystycznego Liceum Salezjańskiego we Wrocławiu w ramach trzeciej godziny wychowania fizycznego wraz z opiekunem prof. Dariuszem Omelaniukiem udała się na wycieczkę w Góry Izerskie. Leżą one w Sudetach Zachodnich, a ich charakterystyczną cechą są występujące łagodne partie szczytowe nie posiadające wyraźnych kulminacji.

Po około 3,5 godzinnej podróży pociągiem rozpoczęto wspólne wędrowanie. Trasa rozpoczęła się Ogólnopolskim Centrum Biegów Narciarskich w Jakuszycach. Grupa podążająca szlakiem zielonym miała okazję podziwiać wspaniałe krajobrazy. Po półgodzinnym postoju w schronisku, gdzie można było zjeść ciepły posiłek, wędrowano dalej czerwonym szlakiem. Podsumowując, jedna z uczestniczek, Marta powiedziała: “Wycieczkę każdy będzie mile wspominać, ponieważ ten dzień spędziliśmy blisko natury oraz na świeżym powietrzu. Mogliśmy podziwiać piętrzące się szczyty gór oraz otaczającą nas przyrodę, która żyje własnym życiem. Panującą atmosfera była niezwykle przyjazna”. (a&m)

FOTOREPORTAŻ [zobacz]

2016-04-29 06:39:13