NEWS: WYCIECZKA HISTORYCZNA

W dniach 9 -11 maja br. uczniowie klas pierwszej i drugiej Liceum Salezjańskiego z Wrocławia wzięli udział w szkolnej wycieczce do Gniezna, Biskupina, Lednicy i Lichenia. Miejscem ich noclegu był położony nad przepięknym jeziorem Skorzęcin. Jak sami mówią, czas ten spędzili wyjątkowo ciekawie i aktywnie zwiedzając bogate historycznie miejsca. Na końcu odwiedzili Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej.

Towarzysząca piękna pogoda przyczyniała się do tego, że uczestnicy przez cały czas mogli cieszyć się wyjazdem. Każdy jego moment obfitował w kontakt z żywą historią, która wręcz emanowała z odwiedzanych miejsc. Była ona mocno powiązana z wiarą oraz początkami Narodu Polskiego. Wśród nich na pierwszym miejscu znalazł się Chrzest Polski, wydarzenie, które diametralnie zmieniło historię Polski. Nocleg w komfortowym ośrodku, w którym były zapewnione smaczne posiłki, trochę odpoczynku i spacery oraz śpiewanie karaoke zdecydowanie sprzyjał zespołowej integracji. Wspólne spędzanie wolnego czasu i związane z tym „atrakcje” wszystkim się podobały, dlatego z żalem uczniowie wracali do Wrocławia i do nauki. Wyjazd należy uznać za udany i jak najbardziej zapadający w pamięć. (michkar)

2016-05-14 06:42:44