SZKOŁA I SEKRETARIAT - NOWE MIEJSCE

Od 16 sierpnia 2016 roku wszystkie sprawy szkolne można załawiać tylko w sekretariacie na ul. Świętokrzyskiej w godzinach 9.00 - 14.00.

W Jubileuszowym Roku Miłosierdzia, w 1050. Rocznicy Chrztu Polski, a także w roku ŚDM Kraków 2016, po 17 latach starań (!), dzisiaj w godzinach popołudniowych, Salezjanie po wygranym przetargu, podpisali umowę z UM Wrocławia, na rozpoczęcie projektu edukacyjnego w budynku szkolnym przy ul. Świętokrzyskiej 45-55. Oznacza to, że uczniowie Liceum Salezjańskiego nowy rok szkolny rozpoczną na Świętokrzyskiej. "Świętokrzyska. Już sama nazwa ulicy podpowiada, to dar Bożej Opatrzności. Dar dla Salezjanów, ale przede wszystkich dar dla całej społeczności katolickiej miasta Wrocławia. Z radością przyjmujemy to wezwanie i mamy nadzieję, że sukcesywnie, przy współpracy z Kościołem lokalnym i z katolickimi rodzicami, zbudujemy nową przestrzeń i nową jakość chrześcijańskiego wychowania we Wrocławiu”- mówi ks. Jerzy Babiak, dyrektor Liceum Salezjańskiego we Wrocławiu, odpowiedzialny za projekt. „W najbliższej perspektywie planujemy otwarcie Salezjańskiego Przedszkola, potem Salezjańską Szkołę Podstawową. Jednocześnie jeszcze bardziej chcemy rozwijać istniejące już liceum. W dalszych planach przewiduje się stworzenie tak bardzo potrzebnego szkolnictwa zawodowego” - dodaje. W ofercie, przy Świętokrzyskiej, ma pojawić się również nieodpłatna działalność sportowa, a także Oratorium Dziecięce i Młodzieżowe. „Idealnie byłoby gdyby w sercu miasta, blisko katedry od rana do wieczora funkcjonowało i tętniło życiem Salezjańskie Centrum Młodzieżowe” - mówi ks. Babiak, zwracając także uwagę: „Nie byłoby Świętokrzyskiej gdyby nie życzliwość wielu ludzi dobrego serca, za co jesteśmy im niezmiernie wdzięczni”.
Salezjanie proszą o modlitwę w intencji nowo powstającego dzieła.

2016-08-15 16:26:12