NEWS: DUCHOWE UMOCNIENIE PROFESORÓW

Dzień Skupienia dla Profesorów Liceum Salezjańskiego odbył się w sobotę 24 września br. w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej na Górze Wszystkich Świętych w Nowej Rudzie – Słupcu. Grono nauczycieli na czele ze swoim dyrektorem przeżyło Drogę Krzyżową, konferencję, adorację Najświętszego Sakramentu oraz Eucharystię z homilią. Nie zabrakło czasu na górski spacer, jak i na kulinarne niespodzianki w kawiarni Biała Lokomotywa.

Droga Krzyżowa faktycznie miała charakter drogi wiodącej pod górę i na szczyt, a odczytywane refleksje bezpośrednio nawiązywały do codziennej pracy wychowawczej nauczyciela. W konferencji ks. Jerzego Babiaka, dyrektora szkoły można było dowiedzieć o nowym, bardziej aktualnym i skutecznym realizowaniu w wychowaniu systemu prewencyjnego ks. Bosko. Długa adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy górskiego kościółka pozwoliła zatopić się w głos serca i głos Boga. Zwieńczeniem stała się Eucharystia z homilią o zderzeniu z Jezusem, ale i z każdym chrześcijaninem i wychowawcą dwóch światów, dobra i zła. Słoneczna pogoda i spacer w przepięknych okolicznościach natury dały także okazją do rozmowy i odpoczynku. Wizyta w bardzo znanej i uznanej kawiarni Biała Lokomotywy i kawa z pianką z kawy żołędziowej a jak również lody pistacjowe ze słonym masełkiem pistacjowym na koniec jednoznacznie zachęciły do oceny dnia jako bardzo udanego, ważnego i potrzebnego. (gio)

2016-09-25 15:14:41