NEWS: KONFERENCJA ARISS

W sobotę 22 października br. w ramach projektu „ARISS w Salezie” grupa uczniów wraz z opiekunem prof. Anną Bukiewicz – Szul udała się na 6. Ogólnopolską Konferencję Uczestników i Sympatyków Programu ARISS do Ostrowa Wielkopolskiego. Wśród wielu punktów programu znalazły się między innymi: wykład o kamieniach milowych, technice laserowej w kosmosie i badaniach na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.

Uczestnicy dowiedzieli się również kim są i czym zajmują się krótkofalowcy oraz mogli obejrzeć wystawę zdjęć wykonanych z ISS w programie EarthKAM, a także to że w wielu sytuacjach lepiej jest kontaktować się przez telemost niż przez łączność bezpośrednią. Ważna częścią zjazdu był ponadto udział w warsztatach radiotechnicznych, w ramach których zostało przesłane zdjęcie uczestników konferencji. Wszyscy amatorzy radiowi znajdujący się w Ostrowie Wielkopolskim, odbierający na konkretnej częstotliwości mogli odebrać to zdjęcia (załadowanie go trwało 3 min). Wśród liderów konferencji znalazł się także mentor projektu „ARISS w Salezie” Armand Budzianowski, który będzie pomagał w listopadowej łączności z astronautą.(moniku)

2016-10-25 19:26:40