NEWS: PO STAREMU W NOWYM ŚPIEWANO

Już po raz 9. dyrekcja, profesorowie, uczniowie i absolwenci Liceum Salezjańskiego we Wrocławiu zgromadzili się na Wieczorze Poezji Śpiewanej. Środowy wieczór, 30 listopada ponownie okazał się czasem pięknego śpiewu i wyjątkowej poezji, a licznie zgromadzona publiczność gromkimi oklaskami potwierdziła jego znaczenie i ważność. Jak się okazało „stary wieczór” mocno zaistniał w „nowej lokalizacji” szkoły.

W repertuarze wykonawców znalazły się między innymi piosenki Edyty Górniak, Starego Dobrego Małżeństwa, Grupy bez Jacka, Agnieszki Osieckiej, a zwłaszcza Leonarda Cohena, któremu dedykowano śpiewanie. Muzyczna oprawa prof. Julii Janczury, w postaci z jednej strony bardzo dynamicznego, a z drugiej subtelnego i tajemniczego piano powodowała spontanicznie emocjonalne uniesienia. Prowadzenie wieczoru, według tekstu prof. Janusza Kaczorowskiego, tradycyjnie podjęła się prof. Anna Goliat. Prezentowane słowa dodatkowo dostarczyły wiele cennych i ważnych myśli. Gościem specjalnym z utworem Bogusława Meca „Przyjaciele po to są” był znany wrocławskich artysta Tomasz Krajewski. Wieczór transmitowano na fanpage liceum, a przeprowadzoną na zakończenie przez Salezjański Wolontariat Misyjny Młodzi Światu zbiórkę przeznaczono na pomoc dzieciom i młodzieży w Aleppo. (gio)

2016-12-03 05:30:29