NEWS: Z MIŁOŚCIĄ W DOMU DZIECKA

„Jeśli domu Pan nie zbuduje, na próżno się trudzą ci, którzy go nie wznoszą” Psalm 127,1.

Musimy pamiętać, żeby dzieci były szczęśliwe w domu musi zagościć miłość, wyrozumiałość i dobroć bez awantur i sprzeczek, bo to niszczy te maleńkie istoty. Niech więc rodziny nie budują ci bez miłości, ale niech budują ją ci, którzy posiadają jej bardzo wiele i chcą ją przekazać drugiemu człowiekowi. Tyle miłości mogliśmy oglądać 7 grudnia 2016 roku będąc z wizytą mikołajkową w Domu Dziecka w ramach wolontariatu szkolnego pod opieką pani profesor Eweliny Kozioł.

Dzieci odwiedzili uczniowie klasy II a : Kacper Słowik, Kinga Pajęcka, Aleksandra Kaczyńska, Miłosz Rajczakowski i Konrad Szydłowski. Było wiele uśmiechu, zabawy, prezentów oraz najważniejsze to, że panowała wielka radość na twarzach dzieci, ponieważ zobaczyły, że ktoś o nich pamięta i chce pomóc choć tak małym gestem. Mikołaj był wesoły i rozmawiał z każdym maleńkim podopiecznym, którym wręczył cudowne prezenty. Jego pomocnicy Kitka i Sebek silne i zręczne elfy pomagały nosić wiele niespodzianek dla najmłodszych a Aniołek wciąż towarzyszył i wprowadzał świąteczną atmosferę w całym kochającym domu. Musimy pamiętać, że nie obyło by się bez naszego Grajka, który przygrywał kolędy na gitarze i wszyscy razem śpiewali. Mieliśmy również okazję spróbować bardzo smacznego poczęstunku, a przede wszystkim ciasta czekoladowego, które upiekli chłopcy z Domu Dziecka. Na koniec usłyszeliśmy w wykonaniu dwójki podopiecznych piosenkę z filmu „Kraina Lodu” Pt. „Mam tę moc” z akompaniamentem Grajka- wzbudziło to na twarzach wszystkich wiele uśmiechu i łez ze wzruszenia. Z dzieciakami zobaczymy się za rok z większymi prezentami i z większą ilością pomocników, a ta wizyta na zawsze pozostanie w naszej pamięci. (Aleks. K.)

2016-12-24 07:45:58