NEWS: SAPCE DAY NA POLITECHNICE

W czwartek 20 kwietnia 2017 r. reprezentacja szkoły w składzie: Krzysztof Migdziński, Filiip Załęski, Artur Michalski, Michał Plata, Konrad Szydłowski, Rafał Kopczyński wraz nauczycielką fizki Anną Bukiewicz-Szul wzięła udział w cyklu wykładów o tematyce astronatutycznej w ramach Space Day na Politechnice Wrocławskiej. Prelekcje odbywały się w systemie 20 minutowym równolegle w dwóch salach.

Mogliśmy usłyszeć o dokonaniach w branży kosmicznej kół studenckich z Politechniki Wrocławskiej, Uniwersystetu Wrocławskiego oraz Politechniki Warszawskiej, zapoznać się z pracą młodych firm w sektorze kosmicznym, posłuchać wykładów z astronomii prowadzonych przez członków Wrocławskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii, a także dowiedzieć się o dokonaniach m.in. stowarzyszenia Mars Society Polska. Jednym z ciekawszych punktów była prelekcja o niedawno zakończonej Polskiej misjii analogowej w USA oraz prezentacja eksperymentu DREAM-wrocławskich studentów, którzy to niedawno testowali swoją wiertarkę kosmiczną podczas lotu suborbitalnego, który odbył się dzięki współpracy z ESA. Niewątpliwą atrakcją były oczywiście wszystkie łaziki marsjańskie - niesamowite było oglądanie (a także sterowanie) kilku różnych, świetnych projektów łazików zgromadzonych w jednym miejscu. Grupa reprezentująca szkołę w konkursie ReMY 2017 miała okazję spotkać się z twórcami konkursu, pracownikami ABM Space Sp. z o.o. Uczniowie byli bardzo zainteresowani prezentowaną tematyką.

2017-04-26 21:56:36