AKTUALNOŚCI - Archiwum styczeń 2013

FERIE ZIMOWE 2013

 

Ferie Zimowe 2013 trwają od 28 stycznia do 8 lutego br. W tych dniach sekretariat szkoły jest nieczynny. Wszystkim profesorom, pracownikom szkoły, uczniom oraz rodzicom życzę bezpiecznego, owocnego i błogosławionego wypoczynku. Jednocześnie informujemy, że w dniu 28 stycznia zostanie opublikowany zmieniony plan lekcji 
                                                                     
 
ks. Jerzy Babiak
                                                                             dyrekto
r


2013-01-25 19:03:08

AUDYCJA: ŻYCIE ZAKONNE - 4 lutego

Czy życie zakonne to przeżytek ?
 
z okazji dnia Życia Konsekrowanego o jego kryzysie oraz ważności w poniedziałek 4 lutego od godz. 21.30 w Radio Rodzina na 92 fm będą rozmawiać młodzież Liceum Salezjańskiego oraz ks. Jerzy Babiak. Zapraszamy !

Zapraszamy do udziału w SONDZIE i do dzielenia się swoimi refleksjami na portralu facebook.

2013-01-25 19:00:13

NEWS: INTERDYSCYPLINARNA VIKTORIA IIIB

We wtorek 22 stycznia br. w naszej szkole odbyła się juz II edycja Interdyscyplinarnej Gry Edukacyjnej, podczas której uczniowie zmagali się z pytaniami i zadaniami z takich dziedzina jak: fizyka, chemia, biologia, geografia, język polski, historia oraz matematyka. Przygotowania do Gry rozpoczęły się już w listopadzie, nad wszystkim czuwała prof. Bukiewicz-Szul. Podczas spotkań kółka fizycznego panowała radosna atmosfera bardzo sprzyjająca pomysłowości i ciężkiej pracy.
 
Kółkowicze przygotowali szereg ciekawych eksperymentów na potrzeby zabawy. Pytania z innych dziedzin opracowali wybrani uczniowie, często we współpracy z profesorami danych przedmiotów. Innowacją było wprowadzenie motywów z popularnych gier komputerowych z fabułą historyczną (Assassin’s Creed III) do pytań z Historii. Oprawę multimedialną przygotowali członkowie kółka informatycznego. Grę stanowiła plansza ponad 50 pól oraz pytania z 5 dziedzin. Każda klasa miała swojego reprezantanta (tzw. Pionka), który przemieszczał się po polach gry. Pierwszoklasiści trafiali zazwyczaj na pole „fizyka”, natomiast humaniści zazwyczaj losowali pytania z matematyki. Gra była bardzo wyrównana, drużyny z każdej klasy walczyły dzielnie, ale najlepsza okazała się grupa z IIIb w składzie: Ola Dziedzic, Kasia Dudek, Kamil Magierowski. Serdecznie gratulujemy! Tego typu przedsięwzięcia mają na celu promocję wiedzy oraz, a może zwłaszcza, doświadczenia jako metody zdobywania wiedzy. Przecież wiadomo nie od dziś, że najskuteczniejszą jest nauka przez zabawę!  
prof. Anna Bukiewicz-Szul
 
uczniowie o konkursie:
„Przygotowania do Interdyscyplinarnej gry edukacyjnej rozpoczęły się około trzy miesiące przed samym wydarzeniem. Do stworzenia całości zaangażowano wiele osób, w tym kółko fizyczne i informatyczne oraz osoby spoza kółek, które zajęły się tworzeniem pytań. Dzięki sprawnej współpracy między nami udało nam się złożyć to wszystko we wspólną całość. Myślę, że kółko fizyczne stanęło na wysokości zadania przygotowując wszystkie doświadczenia, co uczyniło tą grę bardziej interaktywną, a dzięki temu ciekawszą. W zespołach pracowało nam się w przyjemniej atmosferze. Szczególne podziękowania należą się pani prof. Annie Bukiewicz-Szul za organizację tego wydarzenia, oraz czuwanie nad postępem w przygotowaniach. Myślę, że całość zakończyła się sukcesem i chciałbym powtórzyć to wydarzenie w przyszłych latach”.Marcin Bożenta, kl.I

2013-01-25 09:07:42

RODZICE: KONSULTACJE W PORADNI

W związku z realizowanym przez szkołę projektem z zakresu „poradnictwa zawodowego” rodziców uczniów klasy I, którzy nie odbyli jeszcze konsultacji pani Małgorzata Godlewska-Słaby oraz pani Ewa Jagiełłowicz zapraszają na rozmowę do Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej przy ul. Młodych Techników 58. Na rozmowę należy umawiać się telefonicznie: 71 784 60 30. Poradnia pracuje także w czasie ferii.


2013-01-23 15:07:24

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE 13-15 lutego

PIOSENKA REKOLEKCJI:  "Po prostu z Jezusem żyć" - Tomek Żołtko

13 LUTEGO 2013r.
DUSZPASTERSTWO AKADEMICKIE MOST
L’Arche - Wrocław        
Siostry Boromeuszki
Radio Rodzina
SALEZJANIE

14 LUTEGO 2013r.
CENOCOLO

15 LUTEGO 2013r.
Cristiada
Tomek Żółtko


2013-01-23 11:22:28

PODSUMOWANIE I SEMESTRU - STYPENDIA

We wtorek 22 stycznia br. odbyła się Pedagogiczna Rada Klasyfikacyjna podsumowująca I semestr nauki w roku szkolnym 2012/2013. Uczniom z najwyższymi średnimi z serca gratulujemy życząc zarówno im jak i pozostałym uczniom jeszcze lepszych wyników w II semestrze. Szkolne stypendium naukowe w tym semestrze otrzymują: Beata Zielińska oraz Zuzanna Oszust.
 
5,25 – B. Zielińska (IIIa)    [Szkolne Stypendium Naukowe]  
5,23 – S. Bałdysz (IIb)       [Stypendium Prezesa Rady Ministrów]
5,15 – Z. Oszust (IIb)         [Szkolne Stypendium Naukowe]


5,14 – S. Mirowski (IIa)
5,00 – I. Regulska (IIIb)
4,87 – M. Zioło (I)
4,87 – K. Kotowicz (IIIa)
4,69 – K. Sawicka (IIb)
4,57 – A. Józefiak (I) 

średnie klas:
1. 3,57 - III a
2. 3,47 - I
3. 3,37 - II b
4. 3,43 - III b
5. 3,15 - II a


2013-01-23 08:52:17

SZKOLNA UROCZYSTOŚĆ ŚW. J.BOSKO - 25 I


2013-01-22 00:18:52

RODZICE: WYWIADÓWKA - 22 stycznia

 

We wtorek 22 stycznia rodziców zapraszamy na WYWIADÓWKĘ, podsumowująca I semestr nauki w roku szkolnym 2012/2013.

program:
18.00 – spotkanie z dyrektorem i konferencja
             nt. „Sztuka czytania mediów" (sala teatralna)
18.30 - spotkanie z wychowawcami
19.00 - konsultacje

                                           ks. Jerzy Babiak -  dyrektor szkoły


2013-01-18 08:38:28

INTERDYSCYPLINARNA GRA EDUKACYJNA - 22 I

W najbliższy wtorek, 22 stycznia br. na długiej przerwie (i 6 godzinie lekcyjnej) odbędzie się II edycja Szkolnej Interdyscyplinarnej Gry Edukacyjnej. Wszystkie klasy proszone są o wyznaczenie 3 osób, które będą reprezentowały dany oddział. Klasy muszą także wybrać sobie "Pionka"- konkretnego, będącego w tym czasie w szkole nauczyciela, który będzie przemieszczał się po polach Gry Edukacyjnej. Przewidziano symboliczne nagrody dla zwycięskiej drużyny.

prof. Anna Bukiewicz-Szul, organizator


I edycja Interdyscyplinarnej Gry Edykacyjnej [zobacz foto]


2013-01-18 08:34:33

AUDYCJA: STAROŚĆ - 21 stycznia

CZY STAROŚĆ UDAŁA SIĘ BOGU ?

z okazji Dnia Babci i Dziadka o szczęśliwym przeżywaniu starości w poniedziałek 21 stycznia od godz. 21.30 w Radio Rodzina na 92fm będą rozmawiać młodzież Liceum Salezjańskiego oraz ks. Jerzy Babiak. Zapraszamy !

Zapraszamy do udziału w SONDZIE i do dzielenia się swoimi refleksjami na portralu facebook.

 2013-01-17 09:11:33

KINO FRANCUSKIE W TWOIM DOMU: 17 I - 17 II

prof. Joanna Wróbel zaprasza
 
W dniach 17 stycznia - 17 lutego 2013 r. miłośnicy kina francuskiego mają możliwość udziału w kolejnej edycji MyFrenchFilmFestival. Bezpłatna platforma tego wyjątkowego wydarzenia proponuje najlepsze filmy francuskie, które do tej pory nie były pokazywane Polsce. Wystarczy zarejestrować się na stronie MyFrenchFilmFestival.com, wybrać film, wersję językową napisów (język polski, francuski lub inny) i cieszyć się swoim prywatnym seansem filmowym
A dla wytrwałych kinomanów… do wygrania wycieczka do Paryża lub Nowego Jorku oraz inne niespodzianki !
Głosujcie na filmy, które następnie będą wyświetlane na pokładach samolotów Air France!

 Weźcie udział w zabawie na facebooku! Szczegóły na: 


2013-01-16 17:38:21

KONKURS: EKOBELFER SALEZU


2013-01-15 20:57:14

NEWS: CZASOPRZESTRZEŃ WYJĄTKOWEJ BIELI

Wdniach 7-11 stycznia br. dla uczniów i profesorów Prywatnego Salezjańskiego Liceum Ogólnokształcącego im. św. Dominika Savio we Wrocławiu leżący w górach Orlickich Zieleniec stał się czasoprzestrzenią wyjątkowej bieli. I choć wcześniej nic nie wskazywało na to, że już dziesiąta  Biała Szkoła odbywać się będzie w warunkach wyśmienitej zimy, to obfite opady śniegu i niskie temperatury przyczyniły się do tego, że szusowanie na nartach czy  snowboardzie dały nad wyraz pozytywnie zaskakujące efekty.

Jednak nie tylko „śnieżne szaleństwa”, ale zgodnie z planem także nauka zajęły młodzieży  znaczną cześć czasu. Każdego dnia  dla uczniów klas I-II  sześć godzin, a dla maturzystów dziewięć godzin lekcji przyczyniały się do podnoszenie intelektualnego potencjału. Wśród nich  matematyka, fizyka, biologia bądź historia i język polski, a także języki obce  wraz z innymi przedmiotami. Zawsze po  następował „bardziej upragniony czas”, rekreacja. Wtedy zdecydowana większość jeździła, czy uczyła się jeździć na nartach i snowboardzie, inni spacerowali, jeszcze inni grali w kręgle bądź koszykówkę, a amatorzy wysokich temperatur  hartowali swe ciało w saunie. Wieczorami w zorganizowanym „Kinie Salez”,  obejrzano dwa ciekawe i wartościowe filmy: „Dzieci Ireny Sendlerowej” i „Niezłomy”, a także rozegrano  turniej  piłki  siatkowej, w którym błyskotliwym zwycięstwem popisała się klasa  II a.  Doskonałe warunki  mieszkaniowe w ośrodkach Absolwent i Straszny Dwór  pozwoliły czuć się wszystkim niemal jak w domu.  „Ten wyjazd dał nam wrażenia, wiedzę ale przede wszystkim dał nam coś, czego nie znajdzie się przychodząc do szkoły na 8 godzin. Dał nam pewność, że jest to właśnie „nasze miejsce!” - mówi  Justyna, uczennica klasy I.  Agata, jej koleżanka dodaje: „W trakcie lekcji nie było kompletnego luzu, musieliśmy się wykazać jasnością umysłu, jednak były one przyjemne i dobrze przyswajalne. Radosna energia rozpierała nas na każdym kroku i bardzo się do siebie zbliżyliśmy (...). Atmosfera była niesamowita, był to jeden z najlepszych wyjazdów w moim życiu!”. Z żalem, ale i radością, a także z poczuciem głębokiego spełnienia zakończono Biała Szkołę 2013. Dobrze, że oczekując z utęsknieniem przyszłorocznej, będzie można wracać do zapisanych fotograficznych, czy filmowych obrazów.


(xjb)


2013-01-13 23:48:27

POLENEZ DLA FREDRY – 25 stycznia

Zgodnie z tradycją minionych lat, w piątek 25 stycznia, maturzyści naszej szkoły wezmą udział w Polonezie dla Fredry”, który już po raz 13 w samo południe na Rynku odtańczą wrocławscy trzecioklasiści. Wyjście ze szkoły wraz z odpowiedzialnymi profesorami po 4 lekcji o godz. 11.30. Przypominamy, że po polonezie w szkole odbywają się dalsze zajęcia.

Tak tańczono rok temu


2013-01-13 17:33:49

STUDNIÓWKA 2013 - 19 stycznia

W sobotę 19 stycznia w Villa Ballo odbędzie się Studniówka 2013.  Początek o godz. 19.00. Tegorocznym maturzystom życzymy udanej zabawy, a zwłaszcza obfitego błogosławieństwa na czas ostatnich przygotowań.

2013-01-03 09:05:56

ORSZAK TRZECH KRÓLI - 6 stycznia


2013-01-02 09:28:27

GENERALNE PRÓBY POLONEZA - 18 stycznia

prof. Anna Goliat,

zapraszam wszystkich tegorocznych maturzystów wraz z osobami towarzyszącymi na obowiązkową GENERALNĄ PRÓBĘ POLONEZA: w piątek 18 stycznia 2013 r. o godz. 18.00 w sali rekreacyjnej.


2013-01-01 21:10:50

ZAKOŃCZENIE I SEMESTRU: KLASY I i II

Zgodnie z Kalendarium na Rok Szkolny 2012/2013 zakończenie I semestru dla uczniów klas I i II odbywać się będzie zgodnie z wytycznymi:

2 stycznia 2013 r. (śr.) - pisemne informacje o zagrożeniach ocenami ndst.
21 stycznia 2013 r. (pn.) – godz.15. 10 - ostateczny termin wystawiania ocen
22 stycznia 2013 r. (wt.) - rozpoczęcie II semestru

ks. Jerzy Babiak, dyrektor szkoły


2013-01-01 20:25:41

ŻYCZENIA: NOWY ROK 2013


2013-01-01 20:12:07

Liczba odwiedzin portalu szkoły od września 2006r: 
web stats stat24.com