AKTUALNOŚCI - Archiwum sierpień 2013

KIERMASZ KSIĄŻĘK UŻYWANYCH - 6 IX

Szkolny Kiermasz Książek Używanych odbędzie się  w piątek 6 września br. w sali rekreacyjnej  w czasie długiej przerwy. Zapraszamy do sprzedawania, kupowania bądź wymieniania się podręcznikami.

2013-08-23 15:02:20

INAUGRARCJA ROKU SZKOLNEGO 2013/2014

Uczniów oraz Rodziców serdecznie zapraszamy na Uroczystą Inaugurację Nowego Roku Szkolnego 2013/2014, która odbędzie się w czasie Eucharystii w poniedziałek 2 września br. o godz 7.45 w dolnym kościele.
Uczniom przypominamy o założeniu strojów galowych
W tym dniu rozpoczynamy już zajęcia dydaktyczne dlatego koniecznym jest  przyniesienie zeszytów, książek oraz potrzebnych  przyborów.

ks. Jerzy Babiak, dyrektor szkoły

2013-08-23 14:56:47

NEWS: MEDIA O SYBERIA 2013

Zapraszamy do zapoznania się z realizacjami po szkolnym projekcie SYBERIA 2013:

TVP FAKTY, GOŚĆ NIEDZIELNY, RADIO RODZINA [zobacz]

2013-08-08 13:29:00

NEWS: W WAKACJE MISYJNA PRACA

Przekroczyli granicę Europy z Azją, koleją transsyberyjską  pokonali przeszło 5000 km, zamiast odpoczywać ciężko pracowali, a w darze zawieźli stacje drogi krzyżowej, wielki krucyfiks, a także relikwie bł. Jana Pawła II. Młodzież Liceum Salezjańskiego we Wrocławiu działająca w Salezjańskim Wolontariacie Misyjnym zakończyła kolejny, wakacyjny projekt. Ten już dziewiąty nosił miano SYBERIA 2013 i był realizowany po raz piaty w leżącym w zachodniej Syberii Bijsku.

"Jestem bardzo wdzięczny wolontariatowi misyjnemu i mam nadzieję, że wasza praca zaowocuje normalną pracą duszpasterską na Syberii" - powiedział w wywiadzie dla TVSLOWROC przyjmujący młodzież, duszpasterz i misjonarz bijskiej parafii ks. Andrzej Obuchowski.  Blisko trzytygodniowa praca 14 osobowej grupy młodzieży  objęła przede wszystkim zadania po zakończonej budowie. Nowopowstały kościół i dom Polonii wymagały nie tylko posprzątania, ale i uporządkowania. Głównymi zadaniami były: przygotowanie wokół obiektu terenu pod zasiew trawy, przygotowanie do dalszych prac wnętrza kościoła, organizacja biblioteki. Pozostałe prace objęły cmentarze. Zarówno cmentarz japońsko-litewski w Bijsku, jak i polski cmentarz, w leżącej przy granicy z Kazachstanem wsi Pokrowskoje, potrzebowały między innymi ścięcia drzew, krzaków i trawy.  Ponadto liczne momenty obecności miejscowej młodzieży na terenie parafii  stawały się okazją do wspólnej integracji. Najbardziej wzruszającym momentem projektu okazała się jedna z niedzielnych Eucharystii w czasie której przybyli nawet z odległości przeszło 100 km Polacy ze łzami w oczach przyjmowali przywiezione przedmiotu kultu, a zwłaszcza relikwie bł. Jana Pawła II. Doskonałym podsumowaniem projektu stały się słowa wypowiedziane w czasie spotkania z wolontariuszami w ambasadzie RP w Moskwie ambasadora Jarosława Książka: "To niewiele co zrobiliście jest, dla przeszłości, teraźniejszości i przyszłości Polski i Polaków na Syberii czymś niezmiernie wielkim". Wolontariusze oprócz wielu dni pracy mieli także okazję poznać urokliwe miejsca gór Ałtaju (wieś i rzekę Katuń, Biełokurchę, Jezioro Białe, Górnoałtajsk), a także w drodze powrotnej stolicę Rosji Moskwę. O projekcie pisali codziennie w Dzienniku z Podróży (www.liceum-wroc.salezjanie.pl), a także  siedmiokrotnie, w krótkich nagraniach relacjonowali za pośrednictwem Katolickiego Radia Rodzina. Wyprawie misyjnej towarzyszyła TVSLOWROC, która realizowała materiał do reportażu.
(xjb)

2013-08-03 21:05:20