AKTUALNOŚCI - Archiwum kwiecień 2014

NEWS: JUBILEUSZOWA X WYMIANA Z BONN

W tym roku Liceum Salezjańskie miało przyjemność brać udział w wymianie polsko-niemieckiej po raz dziesiąty. Wizyta ta była wyjątkowa ze względu na atmosferę przyjaźni między tymi szkołami oraz wieloletnią udaną i owocną współpracę. W dniu 21 kwietnia niemieccy przyjaciele dotarli do Wrocławia i gościli u nas do 26 kwietnia.

     Po dziesięciogodzinnej podróży z Bonn uczniowie wraz z opiekunami dotarli na miejsce i spędzili pierwszy wieczór w polskich rodzinach. Powitanie było ciepłe i serdeczne, lecz krótkie, ponieważ następnego dnia czekała ich kolejna podróż, tym razem do Krakowa. Musieli iść jak najszybciej spać aby przygotować się na pobudkę następnego dnia około godziny 5, gdyż o 6 wyruszyli na wycieczkę. Odwiedzili najważniejsze miejsca w Krakwie oraz Auschwitz i Wadowice. „Kraków to piękne miasto, zachwyciło mnie swoim urokiem a najbardziej zapamiętałam Kościół Mariacki” - wspominała Melina, uczennica z Liebfrauenschule. Następnego dnia wspólnie z partnerami polskimi zwiedzali nasze miasto oraz miło spędzili czas na zajęciach integracyjnych bawiąc się, poznając wzajemnie oraz rozmawiając. Dzień został zakończony oglądaniem panoramy Wrocławia z 49 piętra w Sky Towerze oraz grą w kręgle. W czwartek 24 kwietnia miała miejsce kolejna wycieczka do Krzyżowej, Kościoła Pokoju i Zamku Książ. Po dokładnym zwiedzeniu tych miejsc odbył się grill, a później powrót, po którym wspólnie uczniowie poszli na zakupy do galerii Magnolia Park. Piątek był ostatnim dniem zwiedzania, goście zobaczyli jeszcze Ostrów Tumski, Katedrę, Panoramę Racławicką, dom św. Edyty Stein, kościół św. Michała Archanioła oraz Cmentarz Żydowski. Następnie udali się do szkoły aby wspólnie ze wspólnotą uczniów Salezu pożegnać klasy trzecie, maturzystów, którzy podczas uroczystości stali się już absolwentami. Resztę wieczoru spędzali bardzo radośnie, ciesząc się ostatnimi wspólnymi chwilami. W sobotę 26 kwietnia nadszedł smutny czas pożegnań, po śniadaniu i spakowaniu rzeczy grupa udała się na dworzec wraz z rodzinami. Po tak wspaniale spędzonym czasie nawiązali międzynarodowe kontakty i przyjaźnie. Czas pobytu niemieckich koleżanek i kolegów minął tak szybko, że szkoda było się rozstawać. Podsumowując całą wymianę Magda - uczennica klasy II mówi: „Najlepiej bawiliśmy się na kręglach, kiedy wszyscy się śmialiśmy i wzajemnie dopingowaliśmy, wtedy mogliśmy poczuć łączącą nas więź. Podczas wycieczki do zamku Książ poznaliśmy trochę historii, a później dobrze się bawiliśmy przy grillu, uważam, że spędzając tyle czasu w towarzystwie Niemców mieliśmy okazję podszkolić języki obce i komunikację.” Z niecierpliwością czekając na kolejne spotkanie będziemy utrzymywać kontakty i czekać do rewizyty, kiedy to uczniowie Salezu pojadą do Bonn już 6 czerwca. Wymiana odbyła się dzięki dofinansowaniu Polsko - Niemieckiej Współpracy Młodzieży.  Karolina Matusewicz, kl.II


2014-04-28 21:27:38

KONKURS: FIZYKA WOKÓŁ NAS - 31 V

prof. Anna Bukiewicz - Szul zaprasza

wszystkich uczniów Liceum Salezjańskiego do udziału w  IV edycji konkursu "Fizyka wokół nas" . Konkurs polega na nakręceniu filmu o dowolnym zjawisku fizycznym - ukazaniu go oraz wyjaśnieniu, a przynajmniej podjęciu próby jego wyjaśnienia. Wystartuj samodzielnie, w parze lub grupie maksymalnie 4 osób. Możecie poczuć się jak ekipa "Brainiaca"  lub "Pogromców mitów" albo bardziej poważnie podejść do wybranego zagadnienia. Element humorystyczny mile widziany! Proszę jednak pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa! Film należy oddać prof. Annie Bukiewicz-Szul do końca maja 2014r. Dopuszczalne formaty: .mov, .avi, .wmv. Nośniki: pendrive lub płyta dvd (cd). Najlepsze prace zostaną zaprezentowane na zakończenie roku szkolnego. Wszyscy uczestnicy konkursu zostaną nagrodzeni dodatkowymi punktami z fizyki lub przyrody, a najlepsi nagrodą rzeczową. Z chęcią odpowiem na jakiekolwiek pytania, zapraszam!

Nagrodzone filmy w III edycji konkursu "Fizyka wokół nas" [zobacz]


2014-04-28 21:16:37

AUDYCJA: JP II TO TYLKO ZACHWYT - 5 V

Czy świętość Jana Pawła II to tylko zachwyt ?

o jej znaczeniu i wpływie na życie Polaków w audycji Trudne Sprawy w  poniedziałek 5 maja od godz. 21.30 w Radio Rodzina na 92 fm będą rozmawiać młodzież Liceum Salezjańskiego we Wrocławiu oraz ks. Jerzy Babiak. Zapraszamy !  

Zapraszamy  do dzielenia się swoimi refleksjami na portalu facebook.


2014-04-28 17:54:34

MATURA 2014: MSZA NA ROZPOCZĘCIE


2014-04-28 16:57:14

NEWS: POŻEGNANIE KLAS TRZECICH

25 kwietnia br. w Liceum Salezjańskim we Wrocławiu, o godzinie 18 odbyła się uroczysta akademia pożegnalna poświęcona tegorocznym maturzystom. Przybyli na nią uczniowie klas trzecich wraz z rodzicami, grono pedagogiczne oraz pozostali uczniowie szkoły.

Cała ceremonia rozpoczęła się uroczystą Mszą św., którą odprawił ks. Dyrektor Jerzy Babiak oraz szkolny katecheta –  ks. Krzysztof Rzepecki. W jej trakcie wszyscy modlili się za tegorocznych absolwentów o wiarę i światło Ducha Świętego na czas zbliżających się matur. Pod koniec Mszy św. grupa maturzystów, która wcześniej złożyła pisemne deklaracje, dołączyła do międzynarodowego Stowarzyszenia Byłych Wychowanków Salezjańskich. Następnie na sali teatralnej odbyło się uroczyste wręczenie świadectw i wyróżnień uczniom, którzy uzyskali najwyższe średnie i aktywnie włączali się w życie szkoły. Ponadto rada pedagogiczna postanowiła również podziękować niektórym rodzicom za ich zasługi dla szkoły. Po odśpiewaniu hymnu szkoły przyszedł czas na część artystyczną przygotowaną przez klasę drugą, która w zabawnym filmiku przedstawiła życie ucznia – od narodzin do dnia matury. W prezencie absolwenci otrzymali drobne upominki w postaci czarnych długopisów, które w najbliższych dniach bardzo im się przydadzą oraz życzenia dobrze zdanego egzaminu  dojrzałości. Następnie po raz ostatni o zabranie głosu została poproszona przewodnicząca Samorządu – Zuzanna Oszust oraz przewodniczący klas, którzy pożegnali swoich wychowawców. Na koniec ks. Dyrektor podziękował klasie drugiej za przygotowanie uroczystości i złożył życzenia odchodzącej młodzieży. Połamania piór!                  
Basia Kozak, kl.II                                                                                                                                                                     


2014-04-28 16:39:09

TURYSTYKA: KAJAKI OŁAWĄ - 10 V


2014-04-27 23:37:19

EGZAMINY SEMESTRALNE KL. 1 i 2

EGZAMINY SEMESTRALNE:

19 maja 2014 r. (pn.) – egzamin semestralny z matematyki:
klasa 1 – mat P i mat R s.48:00–9:35;
klasa 2 – mat P i mat R s. górna 18:00–9:35;

20 maja 2014 r. (wt.) – egzamin semestralny z języka polskiego:
klasa 1 s.410:40–12:20;
klasa 2 s.812:40–14:20;

21 maja 2014 r. (śr.) – egzamin semestralny z wiodącego języka obcego:
klasa 1 – 1JA6/2 s.7, 1JA6/1 i JA6/3 s.39:45–11:25;
klasa 2 – 2N6 s.4, 2JA6/1 s. 1, 2JA6/2 s. 311:35 – 13:15;

22 maja 2014 r. (cz.) – egzamin semestralny z przedmiotu wiodącego:
klasa 1 WOS/historia lub biologia/chemia lub fizyka/geografia s.49:45–11:25;
klasa 2 WOS/historia lub biologia/chemia lub fizyka/geografia s. górna 18:00–9:35;


2014-04-27 13:12:45

SALEZ I ŚWIĘTY JAN PAWEŁ II

Liceum Salezjańskie we Wrocławiu to szkoła, dla której święty Jan Paweł II jest autorytetem, przyjacielem i wspaniałym nauczycielem. Z wielką radością cała społeczność szkolna przyjmuje fakt ogłoszenia Karola Wojtyły świętym. Dziękujemy Bogu za ten ogromny dar! Dzisiaj wspominając świętego papieża przypominamy materiały przygotowane przez szkolną TVSLOWROC, a dotyczące Jana Pawła II.

WYWIAD z kard. S.Dziwiszem nt. Relikwie JP II  [zobacz]

SONDA nt. Kim jest dla mnie JP II [zobacz]

SPOTKANIE z Arturo Mari - osobistym fotografem JP II [zobacz]

ROWEROWY PRZEJAZD PAPIESKI materiały UM Wroc [zobacz]


2014-04-26 14:20:39

SZKOLENIE PROCEDUR MATURALNYCH

Szkolenie procedur maturalnych odbędzie się w środę, 23 kwietnia 22014 r. o godz. 13:35 w sali nr 7.

Obecność wszystkich maturzystów jest obowązkowa!!!


2014-04-21 21:58:08

ŻYCZENIA WIELKANOCNE


2014-04-20 08:33:28

UROCZYSTOŚĆ POŻEGNANIA KLAS III - 25 IV

W piątek 25 kwietnia br. odbędzie się Uroczystość Zakończenia Roku Szkolnego i Trzyletniej Edukacji  Uczniów klas III. Serdecznie zapraszamy rodziców, rodzinę absolwentów oraz uczniów szkoły !

W programie:
17.45 - okazja do spowiedzi (dolny kościół)
18.00 – Eucharystia (dolny kościół)
19.00 – wręczenie świadectw, wyróżnień, nagród oraz akademia pożegnalna
              przygotowana przez uczniów klas II (sala teatralna)
 
W uroczystości biorą udział wszyscy uczniowie przychodząc obowiązkowo w strojach galowych !
Uczniowie klas III, zgodnie z planem, włącznie do środy 30 kwietnia uczestniczą w fakultetach maturalnych !

                                                  ks. Jerzy Babiak - dyrektor szkoły


2014-04-18 20:53:01

WYNIKI KONKURSU: LOGO I NAZWA KLAS

10 kwietnia 2014 r. na spotkaniu nauczycieli języka francuskiego we Wrocławiu, którego gościem specjalnym był Pan Franck Pezza z Delegatury (Ambasady) Wallonie-Bruxelles w Warszawie, nastapiło wyłonienie zwycięskiego logo  i nazwy projektu dotyczącego klas z językiem francuskim na Dolnym Śląsku.

 

W kategorii NAZWA - UCZNIOWIE: 
I miejsce zajęła Marta Mucha z II Prywatnego Gimnazjum w Bolesławcu, 
II miejsce ex aequo Joanna Tyc z Gimnazjum nr 1 w Lubinie oraz Daria Kędzia z Gimnazjum nr 29 we Wrocławiu,

III miejsce - Agata Klich z Liceum Ogólnokształcącego im. Hugona Kołłątaja w Wałbrzychu.

W kategorii LOGO- UCZNIOWIE:
I miejsce zajęła Agata Klich z Gimnazjum im. Hugona Kołłątaja w Wałbrzychu,
II miejsce - Kamila Raniszewska z Gimnazjum nr 1 w Lubinie,

III miejsce Beata Szczepańska również z Gimnazjum nr 1 w Lubinie.

Dodatkowo w tej kategorii Jury postanowiło przyznać dwa wyróżnienia:

dla Aleksandry Maliszewskiej z Gimnazjum nr 1 w Lubinie oraz Katarzyny Wodniak również z Gimnazjum nr 1 w Lubinie.

W kategorii NAZWA - NAUCZYCIELE: 
I miejsce ex aequo zajęli Pani Bożena Kulczycka z Legnicy oraz Pani Kinga Pawłow z Gimnazjum nr 14 w Wrocławiu.
II miejsce  Pan Daniel Kalarus z LO z oddziałami dwujęzycznymi im. B. Chrobrego w Kłodzku.

Serdecznie gratulujemy!!!    

organizatorzy konkursu: Gimnazjum nr 1 w Lubinie oraz Liceum Salezjańskie we Wrocławiu przy wsparciu  Europejskiego Stowarzyszenia Języków i Kultur

sponsorzy konkursu:   Delegatura Wallonie-Bruxelles w Warszawie, Institut Français/ Ambasada Francji w Warszawie


2014-04-14 11:55:28

NEWS: DUCH NARODU NIE UMRZE

11 kwietnia br. w piątek, Liceum Salezjańskie we Wrocławiu wspólnie z Gimnazjum nr 28 przygotowało uroczystą akademię, w trakcie której młodzież oddała cześć  ś.p. Józefowi Owsińskiemu oraz innym zamordowanym w Katyniu, a także wszystkim ofiarom katastrofy samolotu prezydenckiego w Smoleńsku. Jednocześnie była to IV rocznica posadzenia Dębu Katyńskiego na rogu ulic Inowrocławskiej i Zachodniej.

            Od samego rana młodzież liceum pełniła warty przy pomniku poświęconym ś.p. Józefowi Owsińskiemu oraz przy Dębie Katyńskim, dając tym samym wyraz swojej pamięci i pięknej patriotycznej postawy. Podczas Mszy modlono  się wspólnie za nieszczęśliwie  poległych w Katyniu, Miednoje, Ostaszkowie, Kozielsku i Twerze. Kulminacyjnym momentem dnia była uroczystość, na którą zostali zaproszeni goście, a  którzy wzięli udział w obchodach: Gimnazjum nr 28, Związek Sybiraków III RP, proboszcz parafii pw. Chrystusa Króla - ks. Andrzej Godyń, Klub Seniora przy parafii p.w. Chrystusa Króla.  Najważniejszym uczestnikiem uroczystości była córka ś.p. Józefa Owsińskiego.  Podczas manifestacji mogliśmy wysłuchać apelu poległych wraz z ilustracją muzyczną werbli, przemowę córki ś.p. Józefa, którą wygłosiła w jej imieniu pani Elżbieta Warulik, przemowę przedstawiciela wrocławskiego IPN-u oraz wiersza Juliusza Słowackiego: Smutno mi, Boże. Dodatkowo śpiew młodzieży liceum oraz zespołu gimnazjum połączonego ze złożeniem kwiatów sprawiły, że forma wydarzenia była bardzo uroczysta. Uroczystość miało na celu przypomnienie tych strasznych wydarzeń z historii, które dotknęły Polaków oraz uczczenie pamięci wszystkich poległych. Dzięki takim momentom duch polskiego narodu nigdy nie umrze i będzie żył wiecznie. Basia Kozak, kl.II  



2014-04-12 23:37:46

COMENIUS: WIZYTA W RUMUNII 29 IV - 4 V

                                         

PROGRAM TRZECIEGO SPOTKANIA
C O M E N I U S
W DROBETA TURNU-SEVERIN - RUMUNIA
29 kwietnia – 4 maja 2014r.


29 KWIETNIA 2014r. - WTOREK
3.00 –  wyjazd busem spod szkoły
13.00 - zwiedzanie Budapesztu
20.30 -  nocleg w Magyar Vendégház Kecskemét


30 KWIETNIA 2014r.- ŚRODA
9.00 – wyjazd do Drobeta
19.30 - Przyjazd do hotelu hotel CONTINENTAL w Drobeta. Uczniowie zabrani  przez rodziny


1 MAJA 2014 r.- CZWARTEK      
9.30 – 10.00 - nauczyciele i uczniowie zabrani z hotelu po śniadaniu
10.00 – 10.15 - SPOTKANIE W SZKOLE  i powitanie przez dyrektora szkoły
10.15 – 10.45 - wykład wygłoszony przez pracownika  Iron Gates Region  Museum
Bioróżnorodność w Iron Gates Natural Park - Dr Sorina Matacă
Bioróżnorodność Mehedinti Plateau Geopark - Dr  Florina Diaconu
10.45 – 11.45 - prezentacje uczniów
ORGANIZMY INWAZYJNE I ICH WPŁYW NA ŚRODOWISKO
10.45 - 11.00  - Polska
11.00 – 11.15 - Turcja
11.15 – 11.30  - Portugalia
11.30 – 11.45  - Francja
11.45 – 12.00 - Przerwa
12.00 – 12.45 - Prezentacje uczniów
12.00 – 12.15 - Cypr
12.15 – 12.30 - Hiszpania
12.30 – 12.45  - Rumunia

12.45 – 13.15 - program kulturalny przygotowany przez uczniów rumuńskich
13.15 – 14.00 - spotkanie nauczycieli
14.00 – 15.30 - obiad
15.30 – 17.30 - wycieczka po  Drobeta Turnu-Severin
17.30 – 20.00 - powrót do hotelu i rodzin. Czas wolny


2 MAJA 2014r.- PIĄTEK
9.00 – 9.30 - Nauczyciele i uczniowie zabrani z hotelu po śniadaniu
9.30 – 11.00 - Wizyta w  "Iron Gates I" Hydroelectric Power Station
11.00 – 12.00 - ZAJĘCIA NAUKOWE DLA UCZNIÓW
temat1:  Fauna i flora rzeki Vodiţa
Zwiedzanie monastyru „Vodiţa” - pierwszy monastyr w Rumunii
12.00 – 13.00 - ZAJĘCIA NAUKOWE DLA UCZNIÓW  
temat2:  Skamieniałości w dolinie rzeki  Vodiţa
13.00 – 13.30 - Wycieczka do   Orşova
13.30 – 14.00 - zwiedzanie monastyru sw. Anny - Orşova
14.00 – 15.00 - obiad
15.00 – 18.00 - WYCIECZKA  PO DUNAJU
18.00 – 19.00 - powrót do Drobeta Turnu-Severin
20.00 -  Wieczór Rumuński


3 MAJA 2014r.- SOBOTA

9.00 – 9.30 - nauczyciele i uczniowie zabrani z hotelu po  śniadaniu.
9.30 – 14.00 - wycieczka do Mehedinţi
14.00 – 15.30 - obiad
15.30 – 16.30 - zwiedzanie   miasta Băile Herculane
16.30 – 18.00 - wizyta w  spa w Băile Herculane
18.00 – 19.00 - powrót do Drobeta Turnu-Severin


4 MAJA 2014r. - NIEDZIELA

6.00 – wyjazd do Wrocławia                               
20.30 - przyjazd do Wrocławia





2014-04-12 23:22:01

ZEBRANIE GRUPY TURYSTYCZNEJ - 15 IV

prof. Dariusz Omelaniuk

zaprasza uczniów "3 godziny turystycznej" na zebranie organizacyjne we wtorek 15 kwietnia br.  o godz. 12.20 (długa przerwa) do sali nr 2. Celem spotkania jest zaplanowanie zajęć w II semestrze.


2014-04-12 10:47:40

IV ROCZNICA POSADZENIA DĘBU - 11 IV

Piątek 11 kwietnia będzie w naszej szkole dniem pamięci o zamordowanych w Katyniu i o tych, którzy tragicznie zginęli w czasie katastrofy prezydenckiego samolotu w Smoleńsku. O godz. 9.40 w czasie Eucharystii zaniesiemy za zmarłych modlitwy, a o godz. 12.30 przy Dębie Katyńskim, w czasie akademii zorganizowanej wraz z Gimnazjum nr 28, oddamy im cześć. W akademii wezmą udział: córka zamordowanego w Twerze Józefa Owsińskiego, władze miejskie i samorządowe oraz przedstawiciele policji. W tym dniu w godzinach 7.15 – 15.00, tradycyjnie przy Dębie, odbędzie się uczniowska warta.

DĄB PAMIĘCI ­– LICEUM SALEZJAŃSKIEGO WE WROCŁAWIU

ś.p. Józef Owsiński
 
Aspirant Józef Owsiński urodził się 22 listopada 1897 roku w Dzierzbinie w powiecie słupeckim w Wielkopolsce w rodzinie Andrzeja i Stanisławy, z domu Janasik. Miał sześcioro rodzeństwa. Po maturze w 1916 roku wstąpił do Polskiej Organizacji Wojskowej i służył w Legionach Józefa Piłsudskiego. Brał udział w wojnie polsko-bolszewickiej w 1920 roku, walczył pod Kijowem, gdzie został ranny, za co został odznaczony Krzyżem Zasługi. Po zakończeniu służby wojskowej, w 1924 roku, wstąpił do Policji Państwowej. Został przeniesiony do Suchowoli koło Brodów. Pracował w Komendzie Policji w Brodach i był komendantem posterunku policji w Suchowoli. Cieszył się dużym poważaniem i szacunkiem zarówno wśród ludności polskiej jak i ukraińskiej. Dowodem na to jest fakt, że po jego aresztowaniu przez Rosjan żonę i siedmioro dzieci ukrywała przed NKWD rodzina ukraińska. We wrześniu 1939 roku zabezpieczał tyły frontu przed szpiegami dywersantami i dbał o bezpieczeństwo uchodźców. Po wkroczeniu na tereny kresów wschodnich Armii Czerwonej 17 września 1939 aresztowany i wywieziony do obozu w Ostaszkowie, a jego rodzina na początku 1940 roku zostaje deportowana do Kazachstanu. Zamordowano go po pseudorozprawie przed „trójką” NKWD 16 kwietnia 1940 w Twerze – strzałem w tył głowy.

warty przy pomniku i dębie:

7.30-8.00 - Nina Drohomirecka i Tomasz Kuczyński
8.00-8.30 - Magdalena Rawska i Mateusz Studniarek
8.30-9.00 - Anna Józefiak i Grzegorz Wańczyk
9.00-9.30 - Karolina Matusewicz i Jakub Grata
9.30-10.00 - Barbara Kozak i Szymon Oleniacz
10.00-10.30 - Agnieszka Tokarek i Piotr Krejner
10.30-11.00 - Karolina Szczecka i Adrian Chodor
11.00-11.30 - Kamila Dykas i Jacek Szaniec
11.30-12.00 - Karolina Rzeszut i Łukasz Podgórny
12.00-12.30 - Weronika Wysocka i Michał Miśkiewicz
12.30-13.30 - Magda Paplińska i Dominik Chomiszak
13.30-14.00 - Patrycja Adamczyk i Serafin Górski
14.00-14.30 - Magdalena Trutowska i Han Park


2014-04-04 17:05:57

NEWS: NOWI OBROŃCY ŻYCIA

W piątek 28 marca 2014r. obchodziliśmy w naszej szkole „Dzień Świętości Życia”.  Z racji tego wydarzenia uczniowie klasy pierwszej wraz z prof. Szewczyk  przygotowali bardzo interesującą prezentację, która miała na celu uświadomienie nam jak ważne jest życie.

Wiele kontrowersyjnych, lecz prawdziwych zdjęć zostało przedstawione na porannym apelu, do którego uczniowie przeczytali krótki opis oraz rozważania modlitewne. Oczywiście dzień ten nie mógł się obejść bez piątkowej Mszy, którą celebrował ks. dyrektor J. Babiak, a w swoim kazaniu po raz kolejny poruszył ważny aspekt akcji „Pro-Woman, Pro-Baby, Pro-Life”. Pod koniec Mszy siedemnaścioro uczniów naszego liceum podpisało deklarację „Pro-Life”, i otrzymało symbol akcji, mianowicie stópki dziesięciotygodniowego dziecka. „Wykazali się oni olbrzymią odwagą i są wzorami do naśladowania” „Dziecko to wielki dar – nie zabijaj go”. Klaudia Pietrusiak, kl. II


2014-04-03 22:37:15

ROWEROWY PRZEJAZD PAPIESKI - 26 IV

Nasza szkoła wraz z Radiem Rodzina oraz Bosco Team w przeddzień kanonizacji bł. Jana Pawła II organizuje Rowerowy Przejazd Papieski przez Wrocław. Już dzisiaj zarezerwuj sobie czas i przygotuj rower. Bądźmy w tych dniach razem !


   START: godz. 10.30 na placu przed kościołem Świętego Krzyża (przywitanie uczestników oraz błogosławieństwo)
META: plac wewnętrzny Hipodrom – Partnice, około godz. 12.30
TRASA: Ostrów Tumski - kościół Świętego Krzyża, ul. św. Jadwigi, ul. Piaskowa ul.św.Katarzyny, pl. Dominikański, ul. Kazimierza Wielkiego, ul. Krupnicza, ul. Sądowa, ul. Marszałka Piłsudskiego, ul. Świdnicka, ul. Powstańców Śląskich, pl. Powstańców Śląskich, ul. Powstańców Śląskich, al. Karkonoska,  ul. Zwycięska, Hipodrom


2014-04-03 21:47:13

MEDIA: STUPROCENTOWA SZKOŁA - GN


2014-04-02 22:43:39

WAKACJE: ROWERAMI LOURDES - FATIMA


W dniach 30 lipca - 20 sierpnia 2014 roku uczniowie Salezu wraz z katechetą ks. Krzysztofem Rzepeckim wezmą udział w Rajdzie Rowerowym z Księdzem Bosko. Tym razem trasa będzie przebiegać przez: Francję – Hiszpanię – Portugalię. Głównymi celami będą SANKTUARIA: Lourdes, Santiago de Compostella oraz Fatima. Zapraszamy do czytania dziennika, a także do pisania komentarzy.


2014-04-01 16:19:50

DZIEŃ KULTURY J.POLSKIEGO - 3 IV

W związku ze szkolną tradycją dotyczącą Dni Kultury Języka Polskiego 3 kwietnia 2014 r. odbędzie się w naszej szkole lekcja z „Panem Tadeuszem” A. Mickiewicza.

 

W projekcie biorą udział klasy I i II.

Na 2 godz. lekcyjnej – w sali teatralnej spotkany się, żeby:

- zobaczyć fragment filmu „Pan Tadeusz” z 1928r.,

- przeczytać  wybrane dialogi i opisy z epopei,

- przypomnieć sobie, kiedy i w jakich okolicznościach  wydano dzieło Mickiewicza,

- posłuchać muzyki filmowej związanej z „Panem Tadeuszem”.

 

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do pomocy i włączenia się w realizację szkolnego projektu.

Profesorowie języka polskiego: Joanna Dobiech, Janusz Kaczorowski.



2014-04-01 08:06:12

Liczba odwiedzin portalu szkoły od września 2006r: 
web stats stat24.com