AKTUALNOŚCI - Archiwum kwiecień 2015

MATURA 2015: MSZA NA ROZPOCZĘCIE


2015-04-29 22:40:16

WYCIECZKA: KOLOROWE JEZIORKA - 9 V


2015-04-29 22:21:27

NEWS: ODCHODZĄC Z TYM CO BEZCENNE

W piątek, 24 kwietnia br. w Liceum Salezjańskim we Wrocławiu, w godzinach wieczornych, odbyło się pożegnanie klas trzecich. Na uroczystości przybyli nie tylko tegoroczni absolwenci, ale także ich rodzice, profesorowie oraz uczniowie Salezu.

Spotkanie rozpoczęto uroczystą Mszą Świętą, w której uczestniczył poczet sztandarowy i na której odśpiewano hymn szkoły. Intencją Eucharystii było podziękowanie za maturzystów, którzy wspólnie spędzili trzy lata oraz za pomyślne zdanie ich egzaminu dojrzałości. Następnie udano się na salę teatralną, gdzie odbyło się wręczenie nagród uczniom, którzy uzyskali najwyższe średnie oraz brali aktywny udział w życiu szkoły. Nagrodzeni zostali również rodzice. Później nastąpiła część artystyczna. Przedstawiała ona maturzystów w przyszłości.„Bardzo dobrze się bawiłam, oglądając akademię przygotowaną przez klasę drugą. Pomimo ograniczonego czasu na próby poradzili sobie świetnie.” - wypowiadała się jedna z absolwentek. W prezencie otrzymali kalkulatory, które przydadzą im się w najbliższym czasie. Potem miało miejsce podziękowanie księdzu dyrektorowi, wychowawcy klasy oraz profesorom, za przekazywanie wiedzy, która nie jest łatwym zadaniem. Była uczennica, Karolina, powiedziała: „Nie wiem, kiedy minęły te trzy lata, lecz wiem na pewno, że nie był to czas stracony. To co zyskałam w tej szkole jest bezcenne i pozostanie na całe życie. Smutno mi odchodzić, ale pociesza mnie fakt, że zamierzam podtrzymywać znajomości zawarte w Salezie...” . Wszystkim maturzystom życzymy połamania piór! (asia.o)


 


2015-04-25 22:47:36

RADIO: KRYZYS POLSKIEJ DEMOKRACJI- 4 V


Czy polska demokracja jest w kryzysie ?

o kondycji, ważności i konieczności zmian w demokratycznym systemie rządzenia Polską w audycji Trudne Sprawy w poniedziałek 4 maja od godz. 21.30 w Rodio Rodzina na 92 fm będą rozmawiać młodzież Liceum Salezjańskiego, eksperci oraz ks. Jerzy Babiak. Zapraszamy !

Zapraszamy do dzielenia się swoimi refleksjami na portalu facebook.
 


2015-04-25 10:56:20

NEWS: Z SENATOREM LIGA NAJLEPSZA


W czwartek 22 Kwietnia br.  społeczność Liceum Salezjańskiego we Wrocławiu  miała przyjemność gościć samorządowca, wieloletniego wiceprezydenta miasta Wrocławia, a obecnie senatora RP Jarosława Obremskiego.  Spotkanie zostało  zrealizowane w ramach serii szkolnych  wykładów "Liga Nauki”.

Odbyło się, tradycyjnie  na sali teatralnej. Temat „Konstytucyjne i polityczne mechanizmy sprawowania władzy” został w pełni wyczerpany, a  co ciekawe młodzież salezjańska odważyła się na zadawanie wielu pytań. Pałeczkę przejęła klasa druga, która pytała m.in. o traktat lizboński, a konstytucję Rzeczypospolitej Polskiej, czy problem związany z emigracją do krajów zachodnich, północnych, ale i też Polski. Senator wykazał się kunsztem dobrego mówcy. Na zadawane pytania odpowiadał przede wszystkim zajmująco, ale i ciekawie. Jak mówi jeden z uczestników, uczeń kl. II Julek: "Było to jedno z lepszych jak nie najlepsze spotkanie tego cyklu". Poparciem tych słów  były obfite brawa, które nie miały końca, a także czas, który minął w mgnieniu oka. (julmig)


2015-04-25 10:36:01

Ś.P. W. BARTOSZEWSKIEMU - DZIĘKUJEMY


2015-04-25 09:14:43

ZAPROSZENIE: PRYMICJE DK.T.LATAWCA - 30V

Diakon Tomasz Latawiec, absolwent Salezu roku 2009, zaprasza na Święcenia i Prymicje.
Otoczmy Tomka naszymi modlitwami.
 


 

2015-04-25 08:29:21

UROCZYSTOŚĆ POŻEGNANIA KLASY III - 24 IV

W piątek 24 kwietnia br. odbędzie się Uroczystość Zakończenia Roku Szkolnego i Trzyletniej Edukacji  Uczniów klas III. Serdecznie zapraszamy rodziców, rodzinę absolwentów oraz uczniów szkoły !

W programie:
17.45 - okazja do spowiedzi (dolny kościół)
18.00 – Eucharystia (dolny kościół)
19.00 – wręczenie świadectw, wyróżnień, nagród oraz akademia pożegnalna
              przygotowana przez uczniów klas II (sala teatralna)
 
W uroczystości biorą udział wszyscy uczniowie przychodząc obowiązkowo w strojach galowych ! Msza świeta o godz. 9.40 przesunięta jest na godz. 18.00, a plan lekcji od 3 godziny o 1 godzine do przodu. Uczniowie klas III, zgodnie z planem, włącznie do czwartku 30 kwietnia uczestniczą w fakultetach maturalnych !

                                                  ks. Jerzy Babiak - dyrektor szkoły


2015-04-21 22:14:28

NEWS: USZANOWAĆ KATYŃ PO RAZ 5

We wtorek 21 kwietnia br. Liceum Salezjańskie im. św. Dominika Savio we Wrocławiu przygotowało uroczystą akademię, na której oddano cześć ś.p. Józefowi Owsińskiemu, ofiarom poległym w Katyniu, Miednoje, Ostaszkowie i Twerze oraz ofiarom katastrofy prezydenckiego samolotu w Smoleńsku. Jednocześnie była to V rocznica posadzenia przez Salez Dębu Katyńskiego.

Od samego rana młodzież liceum pełniła wartę przy pomniku Józefa Owsińskiego. Zaangażowało się w to wielu uczniów, dając tym samym przykład patriotycznej postawy. Najważniejszym momentem była uroczystość, w której wzięli udział przedstawiciele Zespołu Szkół nr 18, Przedszkola nr 102, Klub Seniora przy parafii p.w. Chrystusa Króla, Komenda Policji przy ul. Trzemeskiej oraz córka zmarłego śp. Józefa Owsińskiego - pani Stanisława. Po odśpiewaniu hymnu państwowego i odczytaniu apelu poległych, głos zabrał dyrektor liceum salezjańskiego – ks. Jerzy Babiak, a następnie przemowę w imieniu córki, wygłosiła porfesor Elżbieta Warulik. Przypomniała, że zamordowano go strzałem w tył głowy. Wiadomość o śmierci dotarła jednak po wielu latach, a grób odkryto dopiero w 1992 r. W dalszej kolejności uczeń Tomasz Wojdon zaprezentwał fragment wiersza M. Hemara „Katyń”. Uroczystości zakończyły się wspólną modlitwą oraz złożeniem wieńców i zniszy przy pomniku. Uczennica klasy drugiej, Magdalena powiedziała: „Obchody te są ważne, gdyż warto pamiętać o historii i uszanować to co inni dla nas zrobili”. Nie zapominajmy o ludziach, którzy oddali swoje życie za nasz naród. (asia)


2015-04-21 22:08:02

NEWS: SALEZ SPOTYKA NIEDŹWIEDZIA

W piątkowy wieczór 17 kwietnia br. o godzinie 19.00,  pomiędzy kładką Świebodzką a fosą we Wrocławiu, w części parkowej, można było spotkać i zobaczyć Niedźwiedzia. Nie był to zwykły niedźwiedź drapieżnik, lecz jeden z wyjątkowych prezenterów Programu III Polskiego Radia. Poprowadził on plenerowe wydanie 1733. notowania Listy Przebojów, w którym uczestniczyli między innymi przedstawiciele Liceum Salezjańskiego z Wrocławia.

Spotkanie rozpoczęło się od wręczenia przez Dyrektor Programu Trzeciego Magdalenę Jethon na ręce Prezydenta Rafała Dutkiewicza przyznanego Wrocławiowi "Trójkowego Znaku Jakości". Stolica Dolnego Śląska jako pierwsze miasto na świecie została wyróżniona tym znakiem, z czego Wrocławianie niezmiernie się ucieszyli. Wrocław  odwdzięczył się ofiarowując Trójce specjalnego krasnala, który został umieszczony tuż przy kładce Świebodzkiej, która na wniosek słuchacza i za zgodą Prezydenta od razu została okrzyknięta „kładką radiowej Trójki”. Notowanie Listy Przebojów w wydaniu wyjazdowym było niezwykle klimatycznym spotkaniem ubogacającym słuchaczy, także w niecodzienne dla radia, efekty wizualne. Program oprócz charakteru plenerowego różnił się od wszystkich dzięki gościom, którzy zostali zaproszeni na to wydarzenie, wśród nich: Lech Janerka, Martyna Jakubowicz, Łukasz L.U.C Rostkowski, Stanisław Szelc oraz Leszek Możdżer. Na końcu audycji słuchacze mieli także okazję zabrać głos, wśród pozdrowień nie zabrakło Salezowego akcentu. Oprócz uczestnictwa w piątkowej liście, jedną z uczennic,  Karolinę Matusewicz, pracującą w szkolnej grupie radiowej Trudne Sprawy,  spotkał zaszczyt przeprowadzenia wywiadu z Markiem Niedźwiedzkim. Rozmowa odbyła się przed sobotnią "Markomanią". Spotkanie, które miało miejsce we wrocławskiej kawiarni "Mleczarnia", było niezwykłą możliwością zadania pytań i bliższego poznania tak wybitnego i doświadczonego prezentera.  „Ja bym marzył o tym, aby młodzi ludzie słuchali radia, bo to jest najpiękniejsza przygoda jaką mam w życiu” -  zdradził Pan Marek, myśląc z niepokojem o przyszłości radia. Niedźwiedź także przyznał się do tego, iż jego pierwszą czynnością jaką robi po przebudzeniu jest włączenie radioodbiornika, a ostatnią przed snem, jego wyłączenie. Po spotkaniu obfitującym w dużą ilość dobrej muzyki i ciepłego głosu prezentera zainspirowani słuchacze, pełni wrażeń powrócili do szarej  rzeczywistości. I jak tu nie kochać radia, które przenosi człowieka, choć na chwilę, do innej czasoprzestrzeni? Wywiad Karoliny Matusewicz z Markiem Niedźwieckim będzie można posłuchać na falach wrocławskiego  Radia Rodzina, w poniedziałek 4 maja o godz. 21.15. (ruf)®             
                   
                                                              

                                                         

2015-04-21 21:27:53

NEWS: COMENIUS NA WULKANIE I OCEANIE

Oddalona blisko 10 tysięcy kilometrów od Europy, ale będąca w Europie, tropikalna wyspa francuskiego departamentu zamorskiego Réunion, w dniach 12 -20 kwietnia br. była miejscem kolejnego spotkania szkół realizujących program projektu Unii Europejskiej Comenius - „Bioróżnorodność rzek”. Wśród nich znaleźli się uczniowie i profesorowie z Portugalii, Hiszpanii, Cypru, Rumunii, Francji, Turcji oraz szkoły koordynującej, Liceum Salezjańskiego z Wrocławia. Wszyscy zostali przyjęci przez Liceum Boisjoly Potier w górskim mieście Le Tampon, które organizowało kolejne etapy pracy jak i pomagało poznać tamtejszą naturę, historię oraz kulturę.

Dzieląc się wrażeniami, uczniowie podkreślają: Karolina - „różnorodność flory jak i życzliwość osób goszczących”, a Mateusz „otwartość ludzi, wyjątkowości tropikalnych krajobrazów, zwłaszcza wodospadów, a także o czarnej plaży”. Na te doświadczenia podstawowy wpływ mieli przede wszystkim ludzie, jak i bogactwo miejsca. Licząca około 1000 uczniów szkoła gospodarzy to typowa dla regionu społeczność pluralistyczna. Réunion, będący do XVII wieku bezludną wyspą, dzisiaj gromadzi Francuzów, Chińczyków, Hindusów, Madagaskarczyków, a przede wszystkim Kreolczyków. Wśród nich największą jest wspólnota katolików współistniejąca z hindusami i muzułmanami. Choć najbardziej powszechnym jest język kreolski, a urzędowo obowiązuje francuski, uczestnicy projektu swobodnie komunikowali się w języku angielskim. Praca w szkole, na temat bioindentyfikatorów rzek, realizowana była w oparciu o przygotowane prezentacje. Dopełnieniem stały się specjalne warsztaty przeprowadzone w ośrodku badań naukowych ARDA, zajmującym się ekologią organizmów wodnych, spływ kajakami rzeką w rezerwacie Etang de Saint Paul oraz wędrówka z analizą ekosfery lasu tropikalnego Forêt Notre Dame de la Paix. Ponadto okazją do poznania natury wyspy były inne dodatkowe wyprawy. Wśród nich do ośrodka hodowli żółwi KELONIA w Saint Leu, gdzie żyją największe i najmniejsze na świecie żółwie, gdzie można odkryć podwodne środowisko ich życia oraz przyjrzeć się obróbce i wykorzystaniu żółwiej skorupy. Do najmocniej ekscytujących wycieczek należała autokarowa wyprawa do leżącego na 2632 m n.p.m. najbardziej aktywnego na świecie wulkanu Piton de la Fournaise. Tłumaczenie nazwy „Szczyt pieca” w pełni znalazło swoje uzasadnianie w wulkanicznej scenerii ogromnych pól zastygłej lawy, wielkiego i mniejszych kraterów, w całkowitym zaniku fauny i flory. Ponadto efekty aktywności wulkanów można było oglądać w wielu innych miejscach. Plaża z czarnym piaskiem w Saint Pierre, kaskadowy wodospad w Bassin la Paix, czy cudownie ocaleni od spływającej lawy ludzie, na czele z figurą Matki Bożej Notre Dame des Laves w Saint Leu, były tego potwierdzeniem. O obecności i aktywności wulkanów uczestnicy projektu mogli przekonać się odwiedzając także jeden z trzech tzw. cyrków, czyli wielkich powukalnicznych płaskowyżów. Jeden z nich o nazwie Cilaos i wiodąca do niego droga blisko 1000 zakrętów pozostawiły mocne i niezatarte wspomnienia. Wśród wyjątkowych miejsc goście mogli zobaczyć również plantację i wytwórnię wanilii w Bras Panon, a w czasie pożegnalnego wieczoru posłuchać najbardziej cenionego w Réunion, śpiewajacego w języku kreolskim, pieśniarza Bernarda Joron. W drodze powrotnej, grupa Salezu zatrzymała się także w Paryżu, gdzie w kościele Saint-Germain-des-Prés, z wielką radością ale i dumą mogła podziwiać poloniki z monumentem św. Jana Pawła II i rzeźbą króla Jana Kazimierza, zrobione i odrestaurowane z inicjatywy prezydenta miasta Wrocławia Rafała Dutkiewicza. Uczestnicy projektu zrealizowali bogaty materiał fotograficzny i filmowy, który zaprezentują na stronie internetowej szkoły w pierwszych dniach maja. Ostatnim etapem realizowanego projektu będzie wizyta przedstawicieli szkół partnerskich we Wrocławiu na przełomie maja i czerwca tego roku. (gio)


2015-04-21 21:07:40

NEWS: PO RAZ 11 BONN WE WROCŁAWIU


W dniach 6-11 kwietnia br. Liceum Salezjańskie we Wrocławiu gościło grupę uczennic z zaprzyjaźnionej żeńskiej szkoły – Liebfrauenschule Bonn. Był to pierwszy etap tegorocznej wymiany polsko-niemieckiej. Młodzież z Bonn już po raz jedenasty odwiedziła Salez. W tym czasie  goście zza zachodniej granicy zobaczyli ciekawe miejsca Wrocławia i regionu Dolnego Śląska: Krzyżową, Kościół Pokoju i Zamek Książ oraz  ważne w historii Polski miejsca województwa małopolskiego: Oświęcim (Auschwitz-Birkenau), Wadowice i Kraków.

     Po podróży pełnej niespodzianek uczennice  wraz z opiekunkami dotarły do Wrocławia i spędziły pierwszy wieczór w polskich domach. Powitanie odbyło się późnym wieczorem przed szkołą, gdzie wraz z rodzinami czekaliśmy na dziewczęta  z Bonn. Następnego dnia spotkały nas liczne atrakcje tj. wycieczka do Krzyżowej, w której podążyliśmy wspólnie śladami rodziny von Moltke, protestancki Kościół Pokoju w Świdnicy oraz wałbrzyski Zamek Książ. W trakcie podróży młodzież miała okazję skosztować popularnych w Polsce ruskich pierogów. Kolejnego dnia odbyliśmy zajęcia integracyjne przygotowane przez profesor języka angielskiego Ewę Jaroszczuk. Obejrzeliśmy film o przedwojennym Wrocławiu, po czym udaliśmy się na spacer po zabytkowych dzielnicach miasta. Cały dzień zwieńczyła wizyta we wrocławskim Afrykarium , wjazd windą na 49 piętro tarasu widokowego w Sky Tower oraz kręgle w Sky Bowling. Trzeciego dnia odbyła się wycieczka na południe Polski, gdzie odbyliśmy przejmującą lekcję historii w dawnym nazistowskim obozie zagłady Auschwitz-Birkenau. Kolejnym przystankiem były Wadowice. W nich pierwsze kroki skierowaliśmy do miejsc, gdzie „wszystko się zaczęło” czyli do domu rodzinnego Karola Wojtyły, gdzie mieści się muzeum. Popołudnie upłynęło nam na podziwianiu krakowskiej starówki z Kościołem Mariackim i Wawelem. Przedostatni dzień obfitował w to, co kobiety lubią najbardziej– zakupy we wrocławskiej Magnolii. Dzień ten został poświęcony również wizycie w domu Edyty Stein, a także zwiedzeniu Ostrowia Tumskiego na czele z Katedrą.  Wszystko, co dobre, szybko się jednak kończy. W sobotę o godzinie 9.45 pożegnaliśmy przyjaciół z Nadrenii- Północnej Westfalii na Dworcu Głównym we Wrocławiu.  Istotną sprawą jest to, że już niebawem zobaczymy się w Bonn podczas rewizyty. (zz)




 


2015-04-11 23:23:02

V ROCZNIA POSADZENIA DĘBU - 21 IV

We wtorek 21 kwietnia będzie w naszej szkole dniem pamięci o zamordowanych w Katyniu i o tych, którzy tragicznie zginęli w czasie katastrofy prezydenckiego samolotu w Smoleńsku. O godz. 12.45 przy Dębie Katyńskim, w czasie akademii, oddamy im cześć. W akademii wezmą udział: córka zamordowanego w Twerze Józefa Owsińskiego, władze miejskie i samorządowe oraz przedstawiciele policji. W tym dniu w godzinach 7.15 – 15.00, tradycyjnie przy Dębie, odbędzie się uczniowska warta.

DĄB PAMIĘCI ­– LICEUM SALEZJAŃSKIEGO WE WROCŁAWIU

ś.p. Józef Owsiński
 
Aspirant Józef Owsiński urodził się 22 listopada 1897 roku w Dzierzbinie w powiecie słupeckim w Wielkopolsce w rodzinie Andrzeja i Stanisławy, z domu Janasik. Miał sześcioro rodzeństwa. Po maturze w 1916 roku wstąpił do Polskiej Organizacji Wojskowej i służył w Legionach Józefa Piłsudskiego. Brał udział w wojnie polsko-bolszewickiej w 1920 roku, walczył pod Kijowem, gdzie został ranny, za co został odznaczony Krzyżem Zasługi. Po zakończeniu służby wojskowej, w 1924 roku, wstąpił do Policji Państwowej. Został przeniesiony do Suchowoli koło Brodów. Pracował w Komendzie Policji w Brodach i był komendantem posterunku policji w Suchowoli. Cieszył się dużym poważaniem i szacunkiem zarówno wśród ludności polskiej jak i ukraińskiej. Dowodem na to jest fakt, że po jego aresztowaniu przez Rosjan żonę i siedmioro dzieci ukrywała przed NKWD rodzina ukraińska. We wrześniu 1939 roku zabezpieczał tyły frontu przed szpiegami dywersantami i dbał o bezpieczeństwo uchodźców. Po wkroczeniu na tereny kresów wschodnich Armii Czerwonej 17 września 1939 aresztowany i wywieziony do obozu w Ostaszkowie, a jego rodzina na początku 1940 roku zostaje deportowana do Kazachstanu. Zamordowano go po pseudorozprawie przed „trójką” NKWD 16 kwietnia 1940 w Twerze – strzałem w tył głowy.

GRAFIK WART Z OKAZJI 5 ROCZNICY POSADZENIA DĘBU KATYŃSKIEGO

7:30-8:00 Joanna Ostropolska i Michał Karaś

8:00-8:30 Teresa Wysocka i Krzysztof Kuropka

8:30-9:00 Marta Plata i Grzegorz Ziębicki

9:00-9:30 Julia Sebesta i Adam Wójcik

9:30-10:00 Julia Cherevata i Adam Pajęcki

10:00-10:30 Karolina Matusewicz i Tomasz Niemiec

10:30-11:00 Alicja Kamińska i Michał Miśkiewicz

11:00-11:30 Agnieszka Tokarek i Łukasz Podgórny

11:30-12:00 Zofia Zimoch i Piotr Krejner

12:00-12:30 Justyna Konecka i Tomasz Wojdon

12:30-13:30 Magdalena Rawska i Mateusz Studniarek

13:30:14:00 Dorota Janicka i Jakub Dawiec

 




2015-04-11 23:02:57

RODZICE: WYWIADÓWKA - 21 IV

Rodziców uczniów klas I - III zapraszamy na WYWIADÓWKĘ, która odbędzie się we wtorek 21 kwietnia.

program:
18.00 – spotkanie z dyrektorem i konferencja
             nt. „Co robić, aby pracowitość zwyciężała lenistwo”

           szkolenie maturalne  - rodzice kl. III
18.30 - spotkanie z wychowawcami
19.00 - konsultacje


2015-04-11 22:48:42

LIGA NAUKI: SPRAWOWANIE WŁADZY - 23 IV


2015-04-11 22:41:08

ŻYCZENIA WIELKANOCNE


2015-04-04 12:12:10

COMENIUS: WIZYTA NA REUNION 12-19IV

   

PROGRAM WIZYTY NA WYSPIE REUNION (FRANCJA)

12 KWIETNIA 2015r. - NIEDZIELA
9.35 - wylot z Wrocławia, lot nr 8934 - Ryanair
11.40 - przylot do Paryża (BVA / Paryż Beauvais-Tille) ,
13.30 - czas na zwiedzanie centrum
21.20 – wylot z Paryża do Saint Denis/ Orly, terminal S (SS 910, Corsair International)

13 KWIETNIA 2015r. - PONIEDZIAŁEK
10.40 - przylot do Saint Denis, dojazd do Sud Hotel w Le Tampon, uczniowie u rodzin
od 13.00 – zwiedzanie wyspy

14 KWIETNIA 2015r. - WTOREK
wycieczka po wyspie

15 KWIETNIA 2015r. - ŚRODA
8.00  - powitanie w szkole
9.00 – prezentacje o wyspie, geografia Réunion
10.00 – tradycyjna muzyka i tańce - Maloya
10.30-  prezentacje uczniów
 13.00 – tradycyjny posiłek w szkole
15.00 – wizyta w  St Pierre, multikulturalizm
16.00 – bioróznorodność laguny
19.00 – tradycyjny obiad

16 KWIETNIA 2015r. - CZWARTEK
 8.00 – wyjazd na wulkan Piton de La Fournaise
12.00 -  wizyta w muzeum Maison du volcan
14.00 – endemiczny las Notre dame de la Paix
 15.30.00 – wizyta w Grand Bassin "village"

17 KWIETNIA 2015r. - PIĄTEK

 9.00 – wycieczka do obszarów chrionionych łódkami typu canoe
14.00 - wizyta w centrum edukacyjnym (ARDA)
 19.00 – rozdanie crtyfikatów, uroczysta kolacja

18 KWIETNIA 2015r. - SOBOTA

- zwiedzanie, zakupy

19 KWIETNIA 2015r. - NIEDZIELA
 - czas w rodzinach, zwiedzanie
- udział we Mszy św.
22.30 – wylot z Saint Denis do Paryza ( SS 911, Corsair International)

20 KWIETNIA 2015r. - PONIEDZIAŁEK
8.30 – lądowanie w Paryżu
- zwiedzanie Paryża
21.55- wylot do Wrocławia z Paryża/ Beauvais (wizzair, W6 1822 )
23.50 – przylot do Wrocławia

koordynator i opiekun grupy: pfor. Magdalena Szewczyk




 


2015-04-04 11:59:44

SUKCES: NOMINACJA

STRONA FESTIWALU [zobacz]

Lista nominowanych filmów [zobacz]

"Przywrócić nadzieję" opis i film [zobacz]


2015-04-04 11:17:46

Liczba odwiedzin portalu szkoły od września 2006r: 
web stats stat24.com