AKTUALNOŚCI - Archiwum marzec 2016

NEWS: RADOŚĆ Z FIZYKI W DODN

W środę 30 marca br. uczniowie Liceum Salezjańskiego we Wrocławiu wybrali się do Dolnośląskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli, aby uczestniczyć w zajęciach z fizyki. Wzięli w nich udział maturzyści z grupy fizyki rozszerzonej wraz z prof. Anną Bukiewicz-Szul. Uczestnicy mogli wykonać ciekawe eksperymenty, nawet te, o których „nigdy nie śnili”.

Odkrywaniu fizycznych tajemnic poświęcili blisko 5 godzin, które jak się okazało minęły wszystkim zdecydowanie za szybko. Ani przez chwilę nie było czasu na nudę. Najpierw prowadzący zapoznał uczestników z programem komputerowym, w którym można było wykonywać pomiary i śledzić przebieg każdego doświadczenia. Po zapoznaniu się z programem rozpoczęto badania EKG. Dzięki temu można było śledzić pracę serca. Następnie każda dwuosobowa grupa miała okazję wykonać samodzielne doświadczenia. Każde z nich opisane było krótką instrukcją co pozwoliło całkowicie wyeliminować pomyłkę. Jednym z wielu doświadczeń była charakterystyka żarówki, oporu od napięcia. Sprawdzano jak zmienia się opór w zależności od przełożonego napięcia. Okazało się, że opór żarówki rośnie wraz ze wzrostem przyłożonego napięcia. Ponadto dziewczyny miały okazję wykonać i obserwować absorpcje światła. Innym ciekawym doświadczeniem była obserwacja napompowanego balonika w próżni. Z powodu braku ciśnienia pod kloszem rozkurczył się, czyli "powiększył się". Pod klosz trafiło również naczynie z wodą w temperaturze pokojowej, która po chwili w próżni zaczęła wrzeć. Uczniowie nauczyli się również wyznaczać szybkość oraz przyspieszenie za pomocą kilkusekundowych filmików. Jest to możliwe przy wykorzystaniu odpowiedniego programu. Na koniec zajęć skonstruowano prądnicę. Warsztaty były bardzo ciekawe i ponownie udowodniły, że fizyką można się bawić i cieszyć. (magtrem)


2016-03-31 20:15:28

ŻYCZENIA WIELKANOCNE


2016-03-26 08:31:37

NADESŁANE ŻYCZENIA

Wśród wielu nadesłanych do Salezu życzeń znalazły się także i te.

 

 

 


2016-03-26 08:27:09

NEWS: TURYSTYCZNIE W KARKONKOSZACH

W sobotę 19 marca br. koło turystyczne Liceum Salezjańskiego z Wrocławia znamienitą wycieczką do Szklarskiej Poręby rozpoczęło wiosenny, już kolejny sezon swojej działalności. Ich celem były karkonoskie wodospady. Choć w czasie podróży pociągiem ciągle padało, a mgła za oknami mocno ograniczała widoczność, to jak zawsze grupie na czele z opiekunem prof. D.Omelaniukiem dopisywały radość i humor.

Pogoda poprawiła się dopiero po godzinnej wędrówce w górach kiedy to pokazało się słońce. Pierwszym punktem postoju był Wodospad Szklarki, do którego dotarcie nie stanowiło żadnych problemów. Kolejnym stał się Wodospad Kamieńczyk. Jednakże droga do niego sprawiła wiele trudności z powodu oblodzenia i bardzo stromego podejścia. Wszyscy jednak bezpiecznie dotarli, aby po krótkiej chwili odpoczynku, stromymi schodami, obowiązkowo w kaskach zejść do wąwozu. Tam można było podziwiać najwyższy wodospad Karkonoszy po Polskiej stronie. Widok zamarzniętego w części wodospadu nie mógł nie wprawiać wszystkich w zachwyt. Następnie grupa udał a się do pobliskiego schroniska by tam zjeść ciepły posiłek. Po półgodzinnym postoju turyści zaczęli schodzić z gór, by następnie pociągiem dotrzeć późnym popołudniem do Wrocławia. (pati)

FOTOREPORTAŻ [zobacz]


2016-03-25 09:32:58

NEWS: DAĆ SIEBIE INNYMI – MIŁOSIERDZIE

We wtorek 22 marca br. w Liceum Salezjańskim we Wrocławiu, już po raz kolejny, odbyła się akcja rejestracji potencjalnych dawców do Krajowego Banku Dawców Szpiku. Przeprowadzili ją członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu pod opieką koordynatora projektu prof. Eweliny Kozioł przy współpracy z Fundacją DKMS Polska. W akcji mogli wziąć udział wyłącznie pełnoletni uczniowie, profesorowie, a także rodzice i opiekunowie, którzy w tym dniu popołudniu przyszli na wywiadówkę.

Akcję rozpoczęto w trakcie długiej przerwy. W głównym holu szkoły ustawiono specjalne stanowisko, w którym można było wypełnić kwestionariusz i oddać próbkę DNA pobraną z jamy ustnej. Tak realizował się jeden z uczynków miłosierdzia względem ciała: „Chorych nawiedzać”. Akcja rejestracji potencjalnych dawców szpiku została w Salezie przeprowadzona już po raz drugi W zeszłym roku udało się zebrać 22 dawców, a w tym 15. Inicjatywa ta może dać szansę na życie wielu osobom cierpiącym na białaczkę. Szkolny Wolontariat cały czas rozwija zakres swego działania i stara się nieść pomoc, kierując się słowami Biblii: „Zaprawdę powiadam wam: Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili.” (Mt 25, 40). (michał.k)


2016-03-23 21:25:02

NEWS: NIŻSZE ALE TAK SAMO PIĘKNE

W poniedziałek  21 marca br. Liceum Salezjańskie we Wrocławiu, w ramach szkolnego projektu Liga Nauki, gościło profesora Instytutu Geografii i Rozwoju Regionalnego Uniwersytetu Wrocławskiego dr hab. Piotra Migonia. Tematem jego prelekcji były wygasłe wulkany dolnośląskiej ziemi. Treść wykładu  bezpośrednio nawiązywała do realizowanego przez szkołę międzynarodowego projektu Erasmus+.

Uczestnicy poznali między innymi ogólną budowę wulkanu i proces jego powstawania. Dowiedzieli się o nietypowym zjawisku, które zachodziło w momencie gdy lawa wypływała z głębi morza lub oceanu. Wtedy gorący płyn przy zetknięciu z wodą o bardzo niskiej temperaturze natychmiast zastygał, tworząc charakterystyczną, kulistą bryłę noszącą nazwę "poduszki lawowej".  Kolejnym elementem  było omówienie wulkanów oraz  ich pozostałości znajdujących się na dolnośląskiej ziemi, a dokładnie w rejonie Gór Kaczawskich. Przy tej okazji zostały pokazane  różne przykłady wzgórz i pagórków wraz z charakterystyką ich  budowy geologicznej. Jak się okazuje najstarsze  pochodzą z epoki kambru i liczą ponad 500 mln lat. Padło także wytłumaczenie dlaczego  w różnych częściach Europy  np. w Czechach, powulkaniczne stożki są o wiele wyższe i bardziej strome niż  dolnośląskie. Jak się  okazuje, spowodował to lądolód, który sięgał aż do południa Polski "wygładzając" nasze góry. 
Pod koniec wykładu prowadzący, ku zaskoczeniu wszystkich, zrobił krótki konkurs sprawdzający zdobytą wiedzę uczestników. Nagrodą był wydany przez prof. Migonia album, przedstawiający piękno Dolnośląskiej  Krainy Wygasłych Wulkanów. W wykładzie wzięli także udział uczniowie LO VIII. (terenia)

FOTOREPORTAŻ [zobacz]


2016-03-23 07:19:25

RODZICE: WYWIADÓWKA - 22III

Rodziców zapraszamy na WYWIADÓWKĘ rodziców uczniów klas I-III, która odbędzie się we wtorek 22 marca.

program:
18.00 – spotkanie z dyrektorem i konferencja
           
nt. „Zaangażowanie społeczne koniecznym elementem wychowania”

18.30 - spotkanie z wychowawcami
19.00 - konsultacje

uwaga: w czasie wywiadówki na szkolnym korytarzu Szkolne Koło Wolontariatu przy współpracy z fundacją DKMS Polska,  będzie przerowadzać szkolą akcję przyjmowania zgłoszeń od potencjalnych dawców szpiku. Zachęcamy rodziców do udziału !


2016-03-21 05:39:14

DZIEŃ DAWCY SZPIKU W SALEZIE - 22III


We wtorek 22 marca,  podczas długiej przerwy oraz tuż przed spotkaniem dla rodziców i podczas trwania konsultacji będzie przeprowadzona rejestracja chętnych do bazy potencjalnych dawców szpiku . Rejestrację przeprowadzi Koło Wolontariatu  Szkolnego we współpracy z Fundacją DKMS Polska. W Polsce mniej więcej co godzinę jedna osoba dowiaduje się o tym, że jest chora na raka krwi. Dla wielu z nich jedyną szansą na przeżycie jest przeszczep szpiku od niespokrewnionego dawcy. Prawdopodobieństwo znalezienia odpowiedniego dawcy niespokrewnionego dla pacjenta jest bardzo niskie i wynosi 1: 20000 do 1: kilku milionów. Im więcej potencjalnych dawców się zarejestruje, tym więcej szans na uratowanie życia dla chorych cierpiących na raka krwi.  Zarejestrować się może osoba w wieku 18-55 lat z ogólnie dobrym stanem zdrowia ważąca przynajmniej 50 kg. Do rejestracji będzie niezbędny nr PESEL i kilka minut potrzebne do wypełnienia formularza i pobranie kodu genetycznego z ust pocierając specjalnie do tego przeznaczonym patyczkiem wewnętrzną stronę policzka.

Informacje oraz film animowany dotyczący metod pobrania [zobacz]

Dawca z Gniezna zachęca do rejestracji [zobacz]
Cuda się zdarzają - historia małego Adasia [zobacz]

FOTOREPORTAŻ - REJESTRACJA 2015 [zobacz]


2016-03-20 20:27:04

NEWS: JESTEŚMY ZA ŻYCIEM

W piątek 18 marca br. w Liceum Salezjańskim we Wrocławiu, już po raz kolejny obchodzony był Dzień Świętości Życia. Na porannym apelu modlono się m. in. za nienarodzone dzieci, matki oczekujące potomstwa oraz za chorych i cierpiących. Na jego zakończenie, inicjatorka i organizatorka dnia prof. Magdalena Szewczyk, zwróciła uwagę na ważności i konieczności działań na rzecz pro live.

Jako przykład zaproponowała obejrzenie krótkiego filmu, w którym św. Matka Teresa z Kalkuty opowiadała o własnym doświadczeniu opieki nad niechcianymi dziećmi bez względu na pochodzenie czy chorobę. W czasie uroczystej Mszy Świętej, która była naturalną kontynuacją Dnia Świętości Życia, przewodniczący ksiądz dyrektor Jerzy Babiak, mówił o niebezpiecznych zmianach w europejskim szacunku do życia, a także o niezmiennej woli Boga wobec życia, będącej częścią Dekalogu. Przed błogosławieństwem końcowym kilkunastu uczniów Salezu składając osobistą deklarację „za życiem od poczęcia do naturalnej śmierci” przyjęło Srebrne Stópki. W ciągu dnia uczniowie mogli także składać podpisy na liście solidarności z więzioną za wiarę i skazaną na śmierć w Pakistanie Asi Bibi. (mdz, jb)

FOTOREPORTAŻ [zobacz]


2016-03-20 19:28:33

AUDYCJA: POCZUĆ BOGA - 21III

Czy Boga trzeba poczuć ?

o emocjach w życiu wiary oraz ich marginalnym znaczeniu w audycji Trudne Sprawy w poniedziałek 21 marca od godz. 21.30 w Radio Rodzina na 92 fm będą rozmawiać młodzież Liceum Salezjańskiego we Wrocławiu, eksperci oraz ks. Jerzy Babiak. Zapraszamy!


Zapraszamy do dzielenia się swoimi refleksjami na portalu facebook


2016-03-17 13:12:49

KONKURS: FIZYKA WOKÓŁ NAS - 20VI

prof. Anna Bukiewicz-Szul

zaprasza wszystkich uczniów Liceum Salezjańskiego do udziału w 5 edycji konkursu "Fizyka wokół nas". Konkurs polega na nakręceniu filmu o dowolnym zjawisku fizycznym - ukazaniu go oraz wyjaśnieniu, a przynajmniej podjęciu próby jego wyjaśnienia. Wystartuj samodzielnie, w parze lub grupie maksymalnie 4 osób. Możecie poczuć się jak SciFun lub ekipa "Brainiaca"  czy  "Pogromców mitów" albo bardziej poważnie podejść do wybranego zagadnienia. Element humorystyczny mile widziany! Proszę jednak pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa! Film należy oddać prof. Annie Bukiewicz-Szul do 20 czerwca 2016r. Dopuszczalne formaty: .mov, .avi, .wmv. Nośniki: pendrive, chmura lub płyta dvd (cd). Najlepsze prace zostaną zaprezentowane stronie szkoły lub szkolnym kanale Youtube. Wszyscy uczestnicy konkursu zostaną nagrodzeni dodatkowymi punktami z fizyki lub przyrody, a zdobywcy pierwszych trzech miejsc otrzymają cenne nagdrody i dyplomy. Z chęcią odpowiem na jakiekolwiek pytania, zapraszam!

nagrodzone filmy w III edyji konkursu "Fizyka wokól nas" [zobacz]

nagrodzone filmy w IV edyji konkursu "Fizyka wokól nas" [zobacz]


2016-03-16 13:09:21

KONKURS: KANGUR MATEMATYCZNY - 17III

17 marca na 2. i 3. godzinie lekcyjnej zostanie w naszej szkole przeprowadzony konkurs matematyczny "Kangur matematyczny". Do rywalizacji w rozwiązywaniu zadań i łamigłówek matematycznych zgłosiło się aż 22 uczniów. Za uczestnictwo każdy otrzyma upominek - układankę logiczną. Uczniowie będą się zmagać z 30 zadaniami w trzech kategoriach: łatwiejsze za 3pkt, średnio trudne za 4 pkt oraz trudniejsze za 5 pkt. Konkurs promuje wiele cnót matematyki, jedną z nich jest precyzja. Za błędną odpowiedź uczestnicy otrzymują punkty ujemne. Naszym uczniom życzymy dobrych pomysłów, szybkości i precyzji w obliczeniach. POWODZENIA :) 


 


2016-03-16 05:56:22

SALEZ NA NIEDZIELI PALMOWEJ - 20III

  W Niedzielę Palmową katolicka młodzież całego świata, zgodnia z tradycją rozpoczętą przez św. Jana Pawła II,

zgromadzi się wokół papież na Placu Świetego Piotra, a w diecezjach wokół arcybiskupa. 

Także uczniowie i nauczyciele Salezu 20 marca spotkają się się przed katedrą o godz. 14.30, 

aby w roku Światowego Spotkania Młodzieży Kraków 2016, 

uczestniczyć w uroczystej Eucharystii, a po niej na specjalnym stoisku

podzielić się życiem szkoły.


2016-03-13 17:58:28

ERASMUS+ W NEAPOLU - PROGRAM

                                                                                                

PROJEKT ERASMUS+
PROGRAM WIZYTY w NEAPOLU – ITALIA

2-10 kwietnia 2016r.

1/2 kwietnia - piątek/sobota
19.00  - wyjazd spod szkoły /długa przerwa w Vipiteno/
14.00 - przyjazd do Rzymu, wiczorny spacer

3 kwietnia - niedziela
 10.00 - Msza na placu św. Piotra z papieżem Franciszkiem
  - Anioł Pański
  - zwiedzanie bazyliki  św. Piotra / modlitwa przy gróbie św. Jana Pawła II
 zwiedzanie centrum Rzymu /zamek św. Anioła, Piazza Navona, Pantheon, Fontanna di Trevi, Ołtarz Ojczyzny, Foro Romano, Coloseum, Circo Massimo  i Usta Prawdy, Schody   Hiszpańskie, Bazylika Matki Bożej Większej)

4 kwietnia - poniedziałek
7.00 - wyjazd do Neapolu przez Monte Casino, Gaeta, Mandragone
18.00 - dojazd do Neapolu, uczniowie nocleg w rodzinach
20.30 - spotkanie dla nauczycieli przy pizzy/uczniowie w rodzinach


5 kwietnia - wtorek
10.00 - przywitanie  w szkole, spotkanie z dyrekcją, prezentacje uczniów
12.00 - lunch w szkole
14.30 - zwiedzanie Seiano Cave, Pausilypn Park, Neapol/  San Martino Museum
20.00 - obiad dla nauczycieli w Vomero/ uczniowie w rodzinach

6 kwietnia- środa
10.00 – spotkanie z prezydentem Neapolu w ratuszu
11.00 -  zwiedzanie Neapolu, muzeum archeologiczne, zakupy
13.00 – lunch
14.00 - muzeum archeologiczne, zakupy

7 kwietnia - czwartek

 8.00 – zajęcia warsztatowe - wjazd na Wezuwiusz
14.00 - Herculaneum

8 kwietnia - piątek
 9.00 –  wyjazd do  Solfatara  - wulkan, Pozzuoli
17.00 -  GALILEI THEATRE CLUB  - sztuka
20.30 - obiad dla nauczycieli w domu nauczyciela/uczniowie w domach

9 kwietnia - sobota
- wyjazd do Pompei lub na wyspę Capri

9/10 kwietnia - sobota/niedziela
20.00 - wyjazd do Polski /długa przerwa w okolicach Monachium/
18.00- powrót do Wrocławia

koordyntor projektu i opiekun grupy prof. Magdalena Szewczyk



2016-03-13 16:31:59

DZIEŃ ŚWIĘTOŚCI ŻYCIA - 18 III


2016-03-13 12:37:50

OTWARTE DRZWI - 12III - ZAPRASZAMY

PLAN LEKCJI |zobacz|


2016-03-09 06:19:12

NEWS: INNOWACYJNNIE Z TV5MONDE

W sobotę 5 marca 2016 r. w ramach obchodów święta Frankofonii 2016 we Wrocławiu, w Prywatnym Salezjańskim Liceum Ogólnokształcącym we Wrocławiu odbyły się warsztaty dla nauczycieli języka francuskiego - „Apprendre à enseigner avec TV5MONDE aux niveaux A1 et A2 junior”. Ich przebieg i atrakcyjność, w ocenie przybyłych z całej Polski uczestników, pozostawiły mocne doświadczenie i nowe umiejętności.

Szkolenie było skierowane do nauczycieli gimnazjów pragnących poznać praktyczne sposoby wykorzystania zasobów dydaktycznych TV5MONDE na lekcjach języka francuskiego. Ta innowacyjna metodologia nauczania, ściśle powiązana ze światem mediów, ma na celu wzrost zainteresowania językiem francuskim oraz zjawiskiem frankofonii wśród uczniów. Nauczycielom pomaga optymalizować efekty nauczania, proponując nowoczesne i oryginalne techniki pracy. Warsztaty poprowadziła formatrice labellisée TV5MONDE, a zarazem nauczyciel języka francuskiego w Liceum Salezjańskim, p. Joanna Wróbel. Uczestnicy przyjechali z różnych stron Polski: Rzeszowa, Opola, Jeleniej Góry, Częstochowy, Zgierza, Warszawy i oczywiście z Wrocławia. Szkolenie, które odbyło się w sympatycznej i pracowitej  atmosferze, zostało wysoko ocenione przez uczestników. „Dzięki szkoleniu poznałam bardzo bogatą strukturę TV5MONDE”. „W końcu będę wiedziała, jak wykorzystać zasoby TV5MONDE na lekcjach”. „Wszystkie ćwiczenia i materiały były bardzo przydatne”. „Należałoby przewidzieć kolejne szkolenie, tym razem o wykorzystaniu zasobów TV5MONDE na poziomach B1 i B2”. (wypowiedzi z anonimowych ewaluacji szkolenia). (salez)

FOTOREPORTAŻ |ZOBACZ|


2016-03-08 06:16:48

NEWS: KOMIKSY JAKICH NIE ZNACIE

W piątek 4 marca br. w ramach Ligi Nauki, uczniowie Liceum Salezjańskiego we Wrocławiu gościli pana Xaviera Chantry. Poprowadził on wykład dotyczący popularnych na całym świecie francusko - belgijskich komiksów. Pan Chantry z pochodzenia Belg na co dzień jest pracownikiem naukowym Instytutu Filologii Romańskiej Uniwersytetu Wrocławskiego. Gość przedstawił historię i ewolucję komiksów. Ich powstawanie podzielił umownie na trzy okresy, z których każdy posiadał jakąś indywidualną cechę. W wykładzie oprócz uczniów Salezu wzięli także udział uczniowie gimnazjów nr 13, 15 i 28.

Okres pierwszy został nazwany: "Wczoraj". Trwał on w latach 1930 - 1950. Najsłynniejszym komiksem z tego okresu jest "Tintin", autora Herge (pseudonim artystyczny). Sympatyczny chłopak o imieniu Tintin jest reporterem, dziennikarzem i w swojej pracy przeżywa wiele ciekawych przygód. Jest to postać wyidealizowana, nie posiada żadnych wad. To cecha typowa dla pierwszych bohaterów komiksowych. Również początkowo w obrazkowych historiach nie pojawiają się postacie kobiece, a jeśli, to tylko w krzywym zwierciadle, nie posiadające charakteru. Wielka popularność "Tintin" sprawia, że powstają o nim filmy: "Les oranges bleues" i "Przygody Tintin". Niestety w latach 80 - tych XX wieku umiera rysownik komiksowej postaci, zastrzegając sobie w testamencie prawo do ilustracji w ten sposób Tintin kończy swoją karierę. Kolejnymi bohaterami rysunkowymi z tego okresu są, chyba bardziej znani nam z filmu, niż z książki, Asterix i Oberix. Co ciekawe autor tekstu komiksu Rene Goscinny był Francuzem, jednak rodzice jego byli Polakami. Tym razem postacie nie są idealne, mają swoje wady, dzięki czemu bardziej przypominają ludzi. Drugi okres: "Pomiędzy" przypada na lata 1960- 1990. Niezaprzeczalną gwiazda tego 30-lecia jest Thorgal. Przystojny wojownik, stroniący od rozlewu krwi. Postać ta, w przeciwieństwie do poprzednich, ma w swoim wyglądzie zachowane ludzkie proporcje. Pojawiają się tu elementy fantasy, mitologii skandynawskiej. I po raz pierwsz (!) występuje w tym komiksie kobieta,. Jej usposobienie jest jednak złośliwe. Podobno była ona przedmiotem westchnień większości chłopców tamtych czasów. "Dziś". Taką nazwę nosi ostatni okres powstawania komiksów. Zaczął się w latach 90-tych i trwa do tej pory. Charakteryzuje się tym, że postacie nie są idealnymi "herosami", a wręcz posiadają głównie złe cechy. Często głównymi bohaterkami są kobiety. Akcja zazwyczaj toczy się w świecie baśni, legend, pełnym fantastycznych postaci rodem z Hobbita. Zazwyczaj są to komiksy bardzo drastyczne, nie wskazane do czytania dla dzieci. Na koniec spotkania pan Xawier opowiedział jeszcze o komiksie o tematyce religijnej. Powstał on w roku 2007. Nosi tytuł: "Le voyage des peres", co po polsku oznacza „podróż ojców”. Bohaterami są ojcowie trzech apostołów: św. Piotra, św. Mateusza i Judasza. Pewnego razu ich synowie, którzy pracują jako rybacy spotykają na brzegu Jezusa. Zafascynowani Jego nauką, widząc w Nim przepowiedzianego Mesjasza. Porzucają swe sieci i idą za Nim. Zmartwieni ojcowie wyruszają w podróż, aby odnaleźć synów. Po drodze spotykają różne osoby, które opowiadają im o Chrystusie. Między innymi wskrzeszona córka Jaira, uzdrowiony ślepiec. I pomimo, że mężczyźni nigdy nie spotkają się z Jezusem, to jednak poznają Ewangelię od naocznych świadków. Na koniec prelegent wspomniał, że były to tylko wybrane komiksy fransusko - belgijskie, gdyż wszystkich ich powstało blisko 20 tys. Jeśli jednak jesteśmy zainteresowani pozostałymi, to zachęca nas do odwiedzenia strony internetowej : www.bedetheque.com. (TereskaK)

FOTOREPORTAŻ |zobacz|


2016-03-07 06:31:18

LIGA NAUKI: DOLNOŚLĄSKIE WULKANY - 21III


2016-03-06 18:29:18

TURYSTYKA: KARKONOSKIE WODOSPADY - 19III


2016-03-06 17:55:23

AUDYCJA: ORTODOKCYJNY KATOLIK - 7III

Czy katolicy powinni być ortodoksyjni?

o religijności synkretycznej i wybiórczej oraz o konieczności i metodach  jej zmiany w audycji Trudne Sprawy w poniedziałek 7 marca od godz. 21.30 w Radio Rodzina na 92 fm będą rozmawiać młodzież Liceum Salezjańskiego we Wrocławiu, eksperci oraz ks. Jerzy Babiak. Zapraszamy!


Zapraszamy do dzielenia się swoimi refleksjami na portalu facebook


2016-03-03 10:58:34

NEWS: WYKLĘCI W SALEZIE

We wtorek 1 marca w Liceum Salezjańskim we Wrocławiu  miały miejsce obchody Narodowego Święta Żołnierzy Wyklętych. W czasie uroczystego apelu uczniowie odśpiewali hymn narodowy, a także obejrzeli prezentację przygotowaną przez koło historyczne pod opieką prof. Mierzwy.

Przypomniana została historia powojennej Polski, w której Żołnierze Niezłomni walczyli dla dobra Ojczyzny. Uczniowie zapoznali się z biografiami bohaterów. W czasie porannej modlitwy nie zabrakło cytatów Żołnierzy Wyklętych. "Starałem się tak żyć, abym w godzinie śmierci mógł się raczej cieszyć niż lękać"-  powiedział po odczytaniu wyroku rotmistrz Witold Pilecki. (magdz)

FOTOREPORTAŻ |ZOBACZ|


2016-03-03 06:15:30

Liczba odwiedzin portalu szkoły od września 2006r: 
web stats stat24.com