PREMIERA: PRZYWRÓCIĆ NADZIEJĘ

Film „Przywrócić nadzieję” to reportaż ukazujący zderzenie trzech światów. Dzieci i młodzieży z Don Bosco Yoth Center w Liberii, wolontariuszy Liceum Salezjańskiego we Wrocławiu oraz polskich mediów. O ile dwa pierwsze, w czasie projektu misyjnego, który miał miejsce w dniach 2-28 lipca 2014 roku w Monrowii, stworzyły pokój, radości i miłości, o tyle ostatni, w imię pozornego dobra, atakując kłamstwem chciał odebrać ważność, wartość i piękno zrealizowanego dzieła. Liczne wypowiedzi dzieci i młodzieży, mocne osadzenie w kontekście historycznym, a przede wszystkim praca wolontariuszy ukazują jak we współczesnym świecie można, mimo wszystko, przywracać nadzieję tym, którzy jej najbardziej potrzebują. Zapraszamy do oglądania.

2014-10-26 00:23:52