NEWS: SPOTKANIE Z MISTRZEM I LEGENDĄ

Szesnastego grudnia bieżącego roku w Liceum Salezjańskim we Wrocławiu gościła legenda polskiej piłki nożnej – pan Włodzimierz Lubański, lider wspaniałych „Orłów Górskiego”. Do tej pory zostaje liderem w liczbie strzelonych w reprezentacji goli, mając ich na swoim koncie czterdzieści osiem. Nieczęsto zdarza się, by tak ważna osoba wyraziła zgodę na spotkanie z młodzieżą szkolną, dlatego to wydarzenie wzbudziło duże zainteresowanie wśród pasjonatów sportu i nie tylko.

Jego pojawienie się na sali wywołało gromkie brawa, uczniowie powstali z miejsc. Pana Włodzimierza przywitała dwójka specjalnie wybranych do tego zadania, jak i prowadzenia całego spotkania, uczniów z klasy trzeciej. Piłkarzowi zostały zadane pytania z listy, którą wcześniej sporządziła młodzież, następnie został przewidziany czas na pytania od publiczności, która nie zawiodła i była bardzo ciekawa życia gościa. Pan Lubański opowiedział m.in. o swojej niefortunnej kontuzji, relacjach z innymi zawodnikami, tych widocznych na boisku, jak i tych poza nim, a także o samym Kazimierzu Górskim i jego wspomnieniach z nim związanych. Uczniowie pytali o faktyczną potrzebę wiary na boisku, w życiu oraz o najpiękniejszych chwilach na murawie. Gość zaspokoił ciekawość zebranych odpowiadając na każde pytanie z dużą dawką humoru, wplatając w wypowiedź również mniej znane historie za czasów reprezentowania Polski na arenie międzynarodowej. Po spotkaniu zostało zrobione wspólne zdjęcie, a także nastąpiło rozdanie autografów, po które ustawiła się kolejka. Spotkanie z legendą, gentelmanem w życiu, jak i na boisku, pozostanie z uczniami liceum na długi czas. Pan Włodzimierz zadbał o to swoją ciepłą postawą i pokazaniem, że sukces można osiągnąć mimo przeciwności losu, trzeba tylko dążyć do obranego celu. (Kinga Pajęcka, kl.II)

2016-12-16 20:52:20