DRAW 4 LIBERIA - RYSUJEMY DLA LIBERII

Samorządu Uczniowski oraz Dyrekcja Liceum Salezjańśkiego we Wrocławiu zaprasza wszystkich uczniów i profesorów do udziału w akcji organizowanej przez Salezjański Wolontariat Misyjny we Wrocławiu DRAW 4 LIBERIA.  W dniach 26-31 marca zostanie przeprowadzona w klasach zbiórka dowolnych ofiar na cel pomocy w nauce dzieciom i młodzieży dotkniętych ebolą w Liberii. Osobym, które wezmą udział otrzymają przed dniem 1 czerwca pamiątkowy ołówek z hasłem akcji. Zapraszamy i zachęcamy !

W Liberii, jednym z najbiedniejszych państw świata, w stolicy kraju, Monrovii, Salezjanie prowadzą szkołę Mary Help of Christians School, do której uczęszcza ponad 500 dzieci.

16 lutego tego roku szkoły w Liberii zostały ponownie otwarte po sześciu miesiącach przerwy spowodowanej siejącym spustoszenie wirusem Ebola. Na szczęście sytuacja epidemii śmiercionośnego wirusa ustabilizowała się i dzieci mogły wrócić do szkoły. Niestety, epidemia spowodowała upadek wielu miejsc pracy i przyczyniła się do znacznego wzrostu bezrobocia. Ponieważ edukacja w Liberii jest płatna, wielu rodziców nie stać na opłacenie czesnego swoim dzieciom.

Salezjański Wolontariat Misyjny „Młodzi Światu” oddział we Wrocławiu w 2014 roku rozpoczął stałą współpracę z niniejszą placówką. W związku z trudną sytuacją w kraju, Salezjanie poprosili o pomoc w zgromadzeniu środków finansowych na edukację poszczególnych dzieci.

REGULAMIN AKCJI [czytaj]

2015-03-25 21:28:55