NEWS: SALEZ BRONI ŻYCIA

W piątek 27 marca br. w Liceum Salezjańskim we Wrocławiu odbył się Dzień Świętości Życia. Został on przygotowany przez szkolne koło Pro-Life. Na rozpoczęcie, uczniowie i profesorowie modlili się m.in. za nienarodzone dzieci, obrońców życia oraz wszystkich, którzy dopuścili się grzechu aborcji. Była to również okazja do podziękowania Bogu za otrzymane życie oraz miłość.

Podczas porannego słówka wysłuchano świadectwa dwunastoletniej dziewczynki na temat aborcji. Utwierdziła ona w przekonaniu, że wszystkich ludzi należy za każdą cenę chronić, od poczęcia aż do naturalnej śmierci. Najważniejszym punktem była Eucharystia. Poczas kazania, ksiądz dyrektor Jerzy Babiak przypomniał o wielkiej wartości życia każdego człowieka, niezależnie od wieku czy stanu zdrowia. Zwrócił uwagę na konsumpcyjne traktowanie ludzi w „cywilizacji zachodu”. Zaznaczył również, że człowiek nie ma prawa decydować o tym, kto może żyć. W modlitwie powszechnej uczniowie prosili o błogosławieństwo dla wszystkich, którzy są bezprawnie zabijani oraz o mądrość w podejmowaniu decyzji dla polityków, lekarzy i przyszłych rodziców. Przyniesione do ołtarza, w procesji z darami, białe róże przypomniały o niezłomnej obrończyni życia nienarodzonych - Mary Wagner, która w ubiegłym roku gościła w Salezie. Dodatkowo na szkolnym korytarzu zawisła poświęcona temu wydarzeniu gazetka, a uczniowie wspólnymi siłami napisali do niej list, wyrażający podziw i wspierający w trudnej prowadzonej przez nią walce. Końcowym puntem Eucharystii było przyjęcie przez uczniów Znaku Stópek Dziesięciotygodniowego Dziecka oraz podpisanie przez nich deklaracji o opowiedzeniu się za życiem. Uczeń pierwszej klasy, Tomek, powiedział: „Życie jest dla mnie ogromną wartością, darem od Boga, czymś szczególnym, co każdy z nas powinien wykorzystać. Nie podoba mi się, że w innych krajach jest tolerowane zabójstwo drugiego człowieka, bo aborcję trzeba tak nazwać – zabójstwem drugiego, niewinnego człowieka. Przyjąłem znak stópek, bo jako chrześcijanin i jako człowiek chcę stanąć w obronie życia.” Dzień świętości życia jest bardzo ważną datą w szkolnym kalendarium. Co roku obchodony jest uroczyście a grono obrońców życia powiększa się o nowych członków. Czas ten jest okazją do zastanowienia się nad ważnymi dla każdego człowieka wartościami. Uczniowie Salezu swoim zaangażowaniem i dojrzałą postawą, pokazują, że wartości te nie są im obojętne. (magda r.)

2015-03-29 13:25:08