NEWS: ŚWIĘTOWANIE NIEPODLEGŁOŚCI

We wtorek 10 listopada br. uczniowie Liceum Salezjańskiego we Wrocławiu wraz z profesorami świętowali 97. rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Przez cały dzień w murach szkoły czuć było ducha Narodu. Zajęcia w których brano udział z pewnością przyczyniły się do podniesienia świadomości narodowej młodych ludzi.

Rozpoczęto uroczystym apelem w czasie którego, po modlitwach,  dyrektor szkoły ks. Jerzy Babiak zwrócił uwagę na  to jak wielkie znaczenie dla człowieka ma kraj, narodowość, wolność oraz przywiązanie do religii i tradycji. Następnym punktem była część artystyczna. Akademię przygotowała klasa II, która podeszła do tematu z należytym szacunkiem i powagą. Część apelu która cieszyła się największym zaangażowaniem to wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych. Jako główny wokal rozpoczął ksiądz dyrektor, natomiast do wszystkich kolejnych pieśni byli typowani następni prowadzący. Wśród wszystkich panowała pozytywna, radosna atmosfera. Na koniec, jak co roku odbyło się przekazanie sztandaru na ręce klasy drugiej, a także rozstrzygnięto konkurs na najładniejszy kotylion.  Jeszcze do końca dnia na przerwach można było usłyszeć pieśni patriotyczne. Cały dzień i wszystkie zajęcia zostały tak przygotowane by uczyć, zainteresować i uczcić Dzień Niepodległości Narodowej. Z pewnością po dniu który tak przypominał o historii kraju i odzyskaniu jego wolności uczniowie wyszli ze szkoły bogatsi o wiedzę i jeszcze większą miłość do Ojczyzny  i jej wolności. (Juli)

2015-11-11 19:42:16