NEWS: JUŻ 12. ZŁOTE PIÓRO ZA NAMI

Już kolejny rok młodzi ludzie na dolnym śląsku mieli możliwość wzięcia udziału w konkursie literackim. Dnia 8 grudnia b.r. miała miejsce uroczystość ogłoszenia wyników Laureatów XII Dolnośląskiego Literackiego Konkursu o Laur Złotego Pióra.

Uroczystość odbyła się w auli fakultetu teologicznego w budynku Papieskiego Wydziały Teologicznego. Spotkanie rozpoczeło się od krótkich koncertów: smyczkowego oraz akordoenowego, uczniów Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Karola  Szymanowskiego z Wrocławia. Po tym miłym akcencie gala wręczania nagród rozpoczęła się już od strony oficjalnej. Przedstaiono organizatorów : Redakcja Wrpcławskiego Gościa Niedzielego oraz Liceum salezijańskie we Wroclawiu. Przywitano młodziez, nauczycieli i opiekuów. Następnie słowa wdzięczności skierowne zostały do wszystkich zaangażowanych m. in. : Pana Rafała Dutkewicza – Prezydenta Miasta Wrocław, Pana Cezarego Przybylskiego – Marszałka Województwa, Pana Jana Miodka – mecenasa konkursu oraz Pana Romana Kowalczyka – Dolnośląskiego Kuratora Oświaty.
Przywitano także sponsorów i i wyrażono ogromną wdzięczność za okazane wsparcie Pana Marka Drasa – Prezesa Radiotechnika Marketing Spółka Z O.O. we Wrocławiu. Następnie przyszedł czas na przemówienia zaproszonych. Pierwszy, głos zabrał wysłany w imieniu prezydenta dyrektor Departamentu Edukacji Pan Jarosław Delewski. Podziękował bardzo serdecznie za pracę włożoną przez wszystkich w stworzenie tego kokursu oraz uczestnikom za wysoki poziom prac. Kolejny wystąpił sposnsor konkursu Marek Dyras, który  przyznał, że warto inwestować w młodzież, która chce tworzyć i to robi. Następnie kurator oświaty Roman Kowalczyk przybliżył nam tematy tegorocznego konkursu. Stwierdził, że nalezy zastanowic się czy wolnością dla nas jest, wspomniana w drugim temacie konkursowym, kanapa czy jednak powinna być aktywność w świecie, sięganie w głąb siebie oraz dzielenie się sobą z innymi. Przemowę zakończył słowami ,,Kochajmy Polskę". Później nastąpiło odczytanie teamtów konkursowych, a następnie głos zabrała Elżbieta Warulik, polonistka i przewodniczącą jury. Wygłosiła słowa podsumowania. Zwróciła uwage na wysoki poziom sprawdzanych prac oraz problem z wyborem najlepszej. Serdecznie podziękowała równiez młodzieży za czas spędzony nad tworzeniem prac. Dziełą uczniów podsumowała slowami - ,,Młodzież pisze ku zachwyceniu serc ludzi". Kolejnym elementem gali było odczytanie wybranych fragmentów prac, które otrzymały wyróżńienia. Zdecydowane warte one były zwrócenia uwagi. Po odczytaniu wszystkich przyszedł czas na najbradziej wyczekiwany moment czyli wręczanie nagród. Na początku wyróżniono trzydziestu uczestników. Zostali oni nagrodzeni: albumami, trobami i dyplomami. W tym roku jury postanowiło przyznać Specjalne Wyróznienie tylko jednemu uczniowi. Nagrodę w formie wartościowego pióra, książek oraz e-booka otrzymał Kacper Słowik – uczeń
Liceum Salezjańskiego we Wrocławiu. Kiedy przedstawiono laureatów, prowadzący zacytowali fragmenty prac które znalazły się na podjum. Jak co roku ciężko było wybrać zwyciezce jednak po gorących naradach pierwsze miejsce przyznano uczennicy XII Liceum Ogólnoksztalcącego im. Bolesława Chrobrego z Wrocławia – Agnieszce Żurek. Otrzymała ona : laptop, Złote Pióro oraz albumy. Fundatorami nagród byli: Pan Marek Dras, prof. Tomasz Wróbel oraz Rafał Dudkiewicz – Prezydent Miasta. Cała uroczystość zakończyła się wspaniałym koncertem Andrzeja Walusa z paniami Anną Mańkut oraz Joanną Kwaśnik – Zalewską. Oficjalnie konkurs zakończył przemową ks. Jezrego Babiaka  - Dyrektora Liceum Ogólnokształcącego we Wrocławiu, w której docenił wspaniały potencjał uczestników, podziękował gościom i życzył wszystkim dalszych sukcesów. A w następnym roku kolejna już XIII Gala Dolnośląskiego Konkursu o Laur Złotego Pióra. Przebieg uroczystości relacjonowało TVSLOWROC. (juliaseb)

MEDIA O KONKURSIE:  WROCŁAWSKI GOŚĆ [czytaj]  RADIO RODZINA [czytaj]

FOTOREPORTAŻ [zobacz]