NEWS: GÓRSKA BIAŁA SZKOŁA

Tradycyjnie w pierwszych dniach nowego roku Liceum Salezjańskie we Wrocławiu przeniosło swoją siedzibę w góry. W roku 2017 ponownie wszyscy uczniowie i profesorowie dotarli w góry Orlickie, aby w Zieleńcu w dniach 9-13 stycznia zdobywać kolejne tajniki wiedzy i uczyć się jazdy na nartach i snowboardzie.

Każdego dnia specjalnie przygotowany plan lekcji dawał możliwość nauki przez 6 godzin, a maturzystom przez godzin 9. Czyste górskie powietrze, a przede wszystkich wiele ruchu zapewniały uczestnikom ciągłą świeżość i aktywność umysłu. Wieczorami czas przeznaczano na integracje klas, czy też na uzupełnienie koniecznej wiedzy filmowej. Jak się okazało edukacyjna forma Białej Szkoły już po raz 16. w Salezie przyniosła oczekiwane efekty. Nieodzownie przyczyniała się do tego także doskonała infrastruktura oraz wysoka jakość miejsca mieszkania i pracy Ośrodka Absolwent. Na uznanie zasługują ponadto alpejska jakość śniegu na trasach zjazdowych oraz sieć licznych wyciągów. (gio)

2017-01-15 12:34:06